ZTRACENÝ RÁJ V OSTRAVĚ

 

Anglický romanopisec James Hilton vydal v roce 1933 knihu Lost Horizon (česky Ztracený obzor), která popisuje skupinu čtyř lidí, kteří nouzově přistáli v Himaláji. Kam až oko dohlédne, prostírá se jen zasněžená krajina se štíty hor. Skupinka mnichů se jich ujme a zavede je do údolí věčného štěstí Šangri-la. Avšak nic není takové, jak se zdá! Šangri-la je místem, kde sice budete věčně mladí, ale má to jednu podmínku – zpřetrhání všech svazků s vnějším světem. Je to vysvobození či forma rajského vězení?

Foto: Eliška Okapová

Na Výstavišti Černá louka (pavilon C) je od 1. června otevřena unikátní výstava Šangri-la, která představuje v netradičním pojetí čtyři země – Nepál, Tibet, Bhútán, Indie. Vtáhne návštěvníka do světa mýtů, náboženství, života obyčejných lidí, přírodních krás. Výstava pro nás připravila řadu zajímavostí. Vstoupíme do horské džungle, kde nás přivítají tamní domorodci, zblízka se podíváme do očí tygrovi či supovi. Vstoupíme do chrámu buddhismu, navštívíme holičství a v neposlední řadě u výstupu na nás čeká tibetské peklo! Ale předtím nezapomeňte polít sloního boha Ganešu, který vám přinese štěstí, nebo dát pár drobných kouzelné rybce.

Po zhlédnutí této výstavy máte pocit, že čas strašně rychle plyne. Avšak cestovní kancelář Livingstone, připravila další dvě zajímavé výstavy: Afrika v zámku Napajedla a výstavu Tamtamy času v zámku Valtice.

Termín: 1. 6. – 31. 12. 2012

Otevírací doba: úterý až neděle od 10:00 do 18:00 hod.

Vstupné: dospělí zaplatí 120 Kč

Děti do 15 let, studenti a senioři zaplatí  80 Kč

Rodinné vstupné (2 + 1) stojí 300 Kč

Více z LaCultury...