Karel Gott ovládl ČEZ Arénu

Oblíbenost Karla Gotta byla poznat už při cestě ke sportovnímu stadiónu. Dopravu museli řídit policisté z důvodů kolon, které se tvořily. Vstup před halou byl zcela zahlcen dychtivými návštěvníky. Krátce po 19. hodině začal koncert sólovým vystoupením Karla Gotta, který se objevil na jevišti sám. Společnost mu dělal pouze kontrabas. Poté nastoupil Boom! Band a začala opravdová show.

Moc se mi zamlouval výběr hostů. Dasha vystupovala jako první a její hlas je vynikající. Dle mého názoru by strčila do kapsy i některé slavnější zpěvačky. Dále vystupovala Gabriela Gunčíková, a i přes mladý věk, její hlas zní hezky. Poslední host byla Monika Absolonová. Překvapila mě její veselá nálada a svou radost převedla i do publika. Co se týče hlasového projevu, nezklamala a jako nadaná zpěvačka ukázala, co v ní je, a střihla si dvě písně, které byly v jejím podání úžasné.

Karel Gott v doprovodu Boom! Bandu zpíval mnoho hitů a čas od času řekl i pár vět pro zpestření koncertu. Nezapomněl také na svého dlouhodobého a již zesnulého kamaráda Karla Svobodu, o kterém mluvil a poté zazpíval písně, které Karel Svoboda pro Gotta složil. Tato chvilka byla dojemná, umocnil to ještě fakt, že se na projekci za zpěvákem objevila fotografie tohoto úžasného skladatele. Nechyběla ani jeho slavná píseň „Včelka Mája“.

Celkový koncert trval tři a půl hodiny. Během vystoupení byla jedna asi patnáctiminutová pauza. Hosté zazpívali vždy jednu píseň společně s Karlem Gottem a jednu samostatně. Pouze Monika Absolonová vystupovala se dvěma písněmi. Zbytek koncertu odzpíval víceméně Karel Gott sám, což považuji za velmi dobrý výkon. Tři hodiny vkuse zpívat se mi zdá velmi obtížné. A já pomyslně dávám klobouk dolů před tímto člověkem, jelikož vytvořit tak pěkný koncert s noblesou a mít stále úsměv na tváří je velmi úctyhodné, natož když si člověk představí, kolik toho již za sebou „božský Kája“ má. Návštěvníci se také dočkali několika písní jako přídavek na závěr. Koncert navštívilo mnoho lidí a zvedlo je to i ze židlí a došli podpořit Karla Gotta až k pódiu.

Dle mého názoru to byl velmi vydařený koncert a jsem ráda za to, že jsem jej navštívila. I přesto, že většina publika byla staršího věku, všimla jsem si, že se objevilo hodně mladých návštěvníků. To dokazuje i to, co si já osobně myslím, že Karel Gott zaujímá stále velmi významné místo v naší hudební scéně. A nikdo ho jen tak nenahradí. I přesto, že letos nevyhrál cenu Zpěvák roku v Českém slavíkovi, je Karel Gott prostě legenda a neodmyslitelně patří k České republice. Pomohl ji proslavit ve světě a já mu za to i za jeho vystupování upřímně děkuji.

Více z LaCultury...