Klavír, klarinet, saxofon a Májovák

Klara Dedoni  studuje klavír na ZUŠ E. Runda u H. Kundrátové a v Itálii u K. Arima. Je vítězkou několika mezinárodních klavírních soutěží v Miláně, Benátkách, Padově a Ostravě a v jejím podání posluchači uslyší první větu. Interpretace druhé věty se ujme reprezentantka havířovské ZUŠ B. Martinů Lada Bubíková, která se také může pochlubit úspěchy z klavírních soutěží. Oceněním jejích hudebních úspěchů bylo v roce 2012 udělení titulu „Talent roku“ města Havířova. Třetí do party je dívka s cizokrajným jménem Dung Hoang Phan, která se hře na klavír věnuje pod vedením I. Hrbáčkové na ZUŠ Sokolská.

Příležitost dostanou konečně také dechové nástroje. Jejich prezentaci zahájí klarinetistka Barbora Durďáková, vyslankyně Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě ze třídy P. Bohuše. O tom, že Barbora klarinet ovládá skutečně výborně, svědčí dlouhá řada cen. Druhým dechařem je Lukáš Kolek, rovněž student Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě. Na saxofon začal hrát v 6. třídě základní školy. Ale nevěnuje se pouze tomuto nástroji – začínal se zobcovou flétnou, o rok později přidal keyboard a ještě později pak cimbál. Na všechny nástroje hraje dodnes, jen keyboard před časem nahradil klavír.

Taktovky se ujme Aleš Kománek – absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a AMU v Praze, kde studoval pod vedením T. Koutníka, L. Svárovského a J. Bělohlávka. Ve studiu pokračoval ve Vídni.

Vstupenky v ceně 160 korun lze zakoupit v obvyklých předprodejích.

 

***

Cyklus Jeunesses musicales

Společenský sál DKMO

14. 03. 2013      v 18 hodin

 

Vstupné 160 Kč

 

Program:

W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr A dur

C. M. von Weber: Concertino pro klarinet a orchestr

A. K. Glazunov: Koncert pro saxofon a orchestr

Petr I. Čajkovskij: Slavnostní předehra 1812

Účinkují:

Barbora Durďáková – klarinet (JKGO)

Klara  Dedoni – klavír (ZUŠ E. Runda)

Lada Bubíková – klavír (ZUŠ B. Martinů Havířov)

Dung Hoang Phan – klavír (ZUŠ Sokolská)

Lukáš Kolek – saxofon (JKGO)

Dechový orchestr Májovák

Janáčkova filharmonie Ostrava

Aleš Kománek – dirigent

Více z LaCultury...