Duben ve jménu Yeah Yeah Yeahs

Photo Gallery: Yeah Yeah Yeahs Photo: Press/Dan Martensen Read more at http://www.nme.com/news/yeah-yeah-yeahs/69565#Uw8ZbiTiIVZb7MdD.99

Skupina, která byla v roce 2000 založena v ulicích New Yorku, má už toho hodně za sebou. Na jejím účtu jsme až do dnešního dne mohli napočítat celkem tři alba. První z roku 2003, jež pokřtili jménem Fever to tell. Této studiové prvotině se dostalo velkého uznání, stejně jako velkého počtu prodaných kusů. Jinak na tom nebyla ani druhá deska Show your bones z roku 2006, která, kromě mnoha prestižních ocenění, získala stříbrné místo v žebříčku alba roku.

Poněkud na jiné vlně se nesl kousek It‘s blitz!, vyslaný do světa 3 roky poté. Toto album získalo tak trochu jiné hudební grády. Jak to říci, ubralo na své punkovosti a hudba spíše poodešla do tanečnějších vod. Ovšem paradoxně na stylu Yeah Yeah Yeahs to vůbec nic neubralo, naopak! Uviděli jsem Karen O. v jiném světle, které jde k jejímu hlasu stejně unikátně jako starší věci.

Dnes jsou to už více než tři roky od posledního kousku a fanoušci samozřejmě dychtí po něčem novém. A není se čemu divit, oficiální premiéra zbrusu nového alba je ohlášena už na tento měsíc! Novorozeně dostalo název Mosquito a podle samotné kapely se bude jednat opravdu o unikát. Desku si opět vzali do područí producentští mágové David Sitek a Nick Launay. Zpěvačka se pro časopis NME vyjádřila, že by hudebně měla deska opět sahat k začátkům alba Fever to tell. Takže se máme na co těšit!

Více z LaCultury...

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!