Kapela The XX přijíždí nejen do Prahy

Uskupení, které funguje od roku 2008 z uliček čirého Londýna, má na svém kontě již dvě alba. První ovace a úspěchy kapela sklidila u pilotní desky s názvem XX jak od uznávaných kritiků, tak i od fanoušků. Album vydali v roce 2009. Přesto, že jej nahrávali po nocích v garáži labelu Xl Recordings, tak mělo pozitivní ohlasy.

Úspěch singlu „Crystalised“ The XX katapultoval na žebřík britských i světových hitparád, a to na hodně dlouhou dobu. Za sebou také mají vítězství prestižní hudební ceny Mercury Prize, po které se vydávají se  na své první samostatné turné. A zároveň si již zahráli  po boku  kapel Friendly Fires  nebo Big The Pink. Ovšem koncem roku na rozhodnutí kapely odchází druhá  kytaristka  a  klávesista v jedné osobě Baria Quershi.

Skladby z alba zazněly také  u různých příležitostí, ať už se jednalo o reklamy, sportovní přenosy (Zimní olympijské hry 2010), lákadlo na volební kampaň či módní přehlídky Karla Lagerfelda (podzim,zima 2011).

Nejčerstvější  deska s názvem Coexist byla vydaná v září minulého roku. Od té první se liší prvky elektronické klubové hudby. Do světa z ní vypustili dva singly, nejprve skladbu „Angels“ a později druhou „Chained“.

Vstupenky na pražský  koncert je možno koupit v předprodeji  v síti  Ticketpro a Ticketportál za cenu 720,- Kč.

Lístky na Colours of Ostrava je možno zakoupit na stránkách eshop.colours.cz,  kde také najdete:  „prodej místa v kempu, parkování u areálu festivalu a stanového městečka.“

Nebo je můžete zakoupit v kamenném orientálním obchodě v Ostravě–Výškovicích.

 

Více z LaCultury...