Divadelní Flora se blíží

Jedna z největších tuzemských divadelních událostí Divadelní Flora, se v Olomouci představí již posedmnácté. Občanské sdružení Divadlo Konvikt stanovilo termín festivalu na rekordních dvanáct dní a potrvá od 9. do 20. května. Diváci se mohou těšit na pestrou nabídku sedmi desítek nejen divadelních představení.

Divadlo Reduta - Nenápadný půvab buržoazie, zdroj: www.divadelniflora.cz
Divadlo Reduta – Nenápadný půvab buržoazie, zdroj: www.divadelniflora.cz

Kromě areálu Uměleckého centra UP, jeviště Moravského divadla, klubu S-Cube, kostela Panny Marie Sněžné či Jazz Tibet klubu, zavítá Flora letos poprvé například také do prostor nedávno otevřené scény Divadla na cucky ve Wurmově ulici. Diváci na těchto scénách shlédnou např. brněnské divadlo Husa na provázku, pražské Divadlo v Dlouhé, ostravské Divadlo Petra Bezruče, soubor Vosto5, Divadlo Dno a dalších tuzemských ansámblů. Největší pozornost bude mít na festivalu současně nejprogresivnější česká scéna – brněnská Reduta, která na přehlídce představí hned tři své novinky – inscenace Nenápadný půvab buržoazie, Kabaret Kafka a Zlatá šedesátá. Za neobvyklý divadelní prostor, ve kterém se však bude odehrávat podstatná část činoherního programu, je považován S-Cube. Především v něm budou moci diváci shlédnout loňskou retrospektivu Pražského komorního divadla, jedná se o dvanáct záznamů, které na sklonku jeho působení natočil pro Českou televizi režisér Radim Špaček.

Nepostradatelnou součástí olomouckého festivalu je také přehlídka současného performativnícho umění a tuzemské i zahraniční provinience. Do Olomouce tentokrát zavítá česká taneční skupina VerTeDance, Amadora Artiga a Nikoly Križkové, varšavský Teatr Tańca Zawirowania, slovenský tanečník Jara Viňarský nebo Maďar Imreh Vass. Ve světové premiéře na Floře vystoupí renomovaná švédská tanečnice Charlotta Öfverholm s inscenací Youwilldieandyou2.

Bohatý festivalový off program doplní také divadelní improvizace a performance, plenérová představení, tradiční pohádky pro děti či workshopy a řada koncertů. Na zhruba polovinu produkcí 17. DF bude volný vstup.

Slovácké divadlo - Kalibův zločin, zdroj: www.divadelniflora.cz
Slovácké divadlo – Kalibův zločin, zdroj: www.divadelniflora.cz

Předprodej festivalových vstupenek byl zahájen v pondělí 22. dubna na pokladně Moravského divadla Olomouc (tel. 585 500 500, pokladna@mdol.cz) a rovněž na jeho internetových stránkách www.moravskedivadlo.cz. Více informací o festivalu naleznete na webu www.divadelniflora.cz nebo na Facebooku (www.facebook.com/divadelniflora).

 Zdroj: www.divadelniflora.cz

Rate this post

Více z LaCultury...