Koncert filmové hudby

V Domě kultury města Ostravy se uskuteční 11. 5. 2013 v 19:00 opět Koncert filmové hudby. Tentokrát je interpretem Pražský filmový orchestr složený z mladých hráčů. Tito se věnují již devět let hraní z původních amerických notových materiálů k filmům.

Letos se nám naskýtá jedinečná šance, neboť PFO vyrazil mimo Prahu. Koncert odehraje v Ostravě, Kroměříži a Bratislavě. Dirigentem tělesa je Jiří Korynta.

Program zahájí překvapivě vhodně zvolené fanfáry 20th Century Fox Fanfare z pera Alfreda Newmana. Poté se již vydáváme na dobrodružnou cestu po našem světě i po těch jiných. Zazní kultovní hudba sci-fi fanoušků, jejímž autorem je John Williams. Jedná se o skladby Main Titles / Rebel Blockade, Yoda’s Theme a The Imperial March ze Star Wars.

Poté se portujeme záhadným způsobem (či kouzlem Gandalfa?) do Středozemě, kde na nás čeká výprava s Frodem Pytlíkem – The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring od Howarda Shora. 

Při cestě do Valinoru nás přepadnou piráti a na zběsilých vlnách poplujeme s Klausem Badeltem, který napsal Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl.

filmová hudbaA protože John Williams nás (nebo asi spíše filmovou hudbu) má rád, bude nám dělat průvodce dobrodružstvím  Indiana Jonese a dobyvatelů ztracené archy. Konkrétně zazní Raiders March.  Jaws (tedy čelisti) The Shark Theme nás nepřekvapí, protože jsme se již plavili s piráty.

Ovšem poprat se budeme muset s tajemným Fantomem opery od Andrewa Lloyda Webbera. Pak nás Hans Zimmer uvede do Colosea, kde vítězí nejlepší Gladiator.

Nakonec, pokud nám zůstanou síly, si můžeme zatančit. Ronan Hardiman je totiž autorem svižné a melodické skladby The Lord of the Dance.

Přeji úžasnou výpravu všem dobrodruhům ve všech světech. :-)

Vstupenky zakoupíte v Ostravských informačních servisech a v DKMO v cenách 220, 275, 330 nebo 385 Kč.

Více z LaCultury...