Planety zahrají svou „hudbu sfér“ ve Frýdku-Místku

Pokud by měly být Planety onálepkovány, patrně by jejich štítek nesl žánr indie-rock či alternativní rock. Je třeba však hned zpočátku zdůraznit, že svou kvalitou se skutečně jedná o nadstandardní kapelu, která dalece přesahuje šeď české hudební scény. Hned při prvním poslechu mě zaujal výborný postpunkový kytarový zvuk. Některé party ve mně evokují pomalejší části skladeb japonské post-hardcorové skupiny Envy. Temnější a jakoby tajemná hudba je doprovázena příjemným, poměrně jemným zpěvem, který občas s ostřejšími rify mírně kontrastuje. Tato výborná muzika je doplněna zajímavými českými texty, které oplývají silnou lyrikou a podtrhávají tak dojem mystiky či snovosti. Při poslechu Planet má člověk skutečně dojem, jako by se vznášel ve vesmíru a naslouchal hudbě, kterou vyluzují nebeská tělesa při svých dokonalých pohybech.

Pokud skupina Planety doposud vašim přehrávačům unikala, vřele doporučuji tento odkaz: http://mamamrdamaso.org/newmmm/bkmm/, kde je možno zdarma stáhnout jejich debutové album Peklo, Peklo, Ráj. Jedná se o webové stránky labelu Máma Mrdá Maso, který desku vydal, takže se nemusíte bát, že se jedná o nějakou „černotu“.

Nenechte si tuto jedinečnou kulturní událost ujít a navštivte 10. května ve 20:00 sál restaurace Sokolík ve Frýdku-Místku, kde budete mít možnost celý večer poslouchat hromadu kvalitní neotřelé muziky. Vstupné je 90 Kč a po živém vystoupení bude následovat ještě after party až do ranních hodin.

 

541934_3987712671222_49123868_n

Více z LaCultury...