Jak polka vyprodala rockový klub aneb návrat The Dreadnoughts

V úterý 14. ledna znovu do České republiky po třech letech v rámci krátkého evropského turné zavítala vancouverská polka-punková sebranka The Dreadnoughts, která je jinak oficiálně již na muzikantském odpočinku. Jedinečnost tohoto vystoupení tedy nepochybně také přispěla k ohromující návštěvnosti.

Prostory pražského Rock Café byly vytíženy na maximum kapacity a netrvalo dlouho, než se příjemně klimatizovaný sál proměnil, přinejmenším co se teploty a vlhkosti vzduchu týče, v ekvivalent kambodžské džungle za období dešťů. Už předkapelu, plzeňské The Cheers, sledovala jednolitá masa těl sahající takřka až k baru a přestože většina sálu čekala na zlatý hřeb večera, The Cheers dokázali svými celtic-punkovými tóny dav správně naladit a rozpohybovat. Snad jen trochu škoda promarněné příležitosti, když námořnickou klasiku „What shall we do with drunken sailor“ nenechali na závěr svého setu, jelikož by skvěle pasovala k mořským motivům oplývajícím The Dreadnoughts.

Ti začínali, s většinou kapely již preventivně pouze ve spodním prádle, okolo desáté Antarcticou. Již při druhé písni, Boneyard, první divák skákal z podia do davu a po zbytek večera mnoho dalších následovalo jeho příklad, včetně houslisty a bubeníka, který, jak je již zvykem, odehrál „Roll The Woodpile Down“ nesen nad hlavami posluchačů. Bohužel, zde se ukázalo, že sklepní prostory Rock Café nejsou pro The Dreadnoughts dostačující, jelikož nízký strop znemožnil plánovanou cestu na rukách diváků až k baru. Dreadnoughti ale měli v rukávu ještě dost způsobů, jak dav rozptýlit, což bylo trochu na škodu samotnému koncertu, který místy nepůsobil jako hudební produkce, ale zabávní estráda. Když ale The Dreadnoughts na konci vystoupení, které se s přídavky natáhlo na dvě hodiny, během kterých stihli odehrát většinu svých hitů i covery kupříkladu Miley Cyrus, opouštěli pódium, zanechávali za sebou zcela vyčerpané, propocené, ale zejména nadšené publikum.

Nezbývá tedy než doufat, že kryptické zmínky o účasti na Mighty Sounds mají své opodstatnění v realitě a kanadští fandové polky se v budoucnu opět vrátí do země jejího původu.

 

Autor: Pavel Javorek

Rate this post

Více z LaCultury...