Rock for people odtajnil první jména

Zdroj úvodního obrázku: Oficiální Facebook festivalu Rock for People

Letošní ročník jedné z největších hudebních událostí na našem území s sebou nese mimořádně vysoká očekávání. Aby taky ne. 20 let na poli českých festivalů si žádá pořádnou oslavu. Takže, s kým již mohou fanoušci pro tuto párty jistojistě počítat?

Nejeden fanoušek Rock for people je napnutý jako kšandy. Diskusní fóra nenápadně obchází panika. Důvod? Druhá polovina února a seznam účinkujících stále zeje prázdnotou. Ve středu 19. února však konečně přichází první jméno, a rovnou zahraniční. Jako opožděný dárek k Valentýnovi si pořadatelé pro všechny fanynky, ale i fanoušky, kvalitního indie popu připravili jedno z nejžhavějších nových jmen britské scény Toma Odella. Držitel Critics´s Choice Award pro největší naděje ostrovní hudby, kterou v minulosti získala tak zvučná jména jako Adele, Ellie Goulding či Emeli Sandé, se do České republiky vrátí již po půl roce od své první zastávky. V listopadu loňského roku nadchnul vyprodaný Lucerna Music Bar, teď dostane prostor na větším pódiu.

První jméno mělo být ale jen jakýmsi pilotem početnější várky kapel, kterou se pořadatelé rozhodli zveřejnit o týden později. K blonďatému zpěvákovi tak přibyli další britští, nyní o něco břitčí interpreti, Molotov Jukebox a Asian Dub Foundation. Milovníci americké scény si zase přijdou na své v podobě We Came as Romans, Emmure a The Afghan Whigs. Ve vší úctě k těmto partičkám, o headlinerech v tomto případě nemůže být řeč. V případě prozatím posledního ohlášeného interpreta, kterým se stali Biffy Clyro, již však zcela jistě ano.

Skotské velkolepé rockové trio k nám zavítá již potřetí. Po Lucerna Music Baru a Roxy si vyzkouší i festivalové prostředí. Autoři hitů Many of Horror či Mountains přijedou představit zejména materiál z poslední řadové desky Opossite, která sklidila mnoho pozitivních ohlasů jak ze strany fanoušků, tak kritiků. Parta okolo charizmatického frontmana Simona Neila má na svém kontě již šest studiových zářezů. Definitivní průlom pro skupinu přišel s předposlední řadovkou Only Revolutions, která kapele vynesla čtyři nominace na prestižní Brit Awards. V současnosti jsou Biffy Clyro považováni za jednu z nejlepších koncertních skupin starého kontinentu.

Rock For People se uskuteční 3. – 5. července v Hradci Králové. Vstupenky mohou fanoušci v tuto chvíli zakoupit za 1390 Kč, cena se však bude postupně zvyšovat.

Rate this post

Více z LaCultury...