Line up Rock for People se zaplňuje

Zdroj obrázku: Rockforpeople.cz

Zhruba dva měsíce před startem jednoho z nejslavnějších tuzemských festivalů se již pomalu rýsují konkrétní obrysy. K již ohlášeným zahraničním interpretům přibývají stále další a růžky už vystrkují i první česká jména v čele s jednou, chtělo by se říct, až bájnou kapelou.

Hudební festival Rock for people právě tento rok dává sbohem druhé desetiletce a vstupuje již do třetí dekády. Při této příležitosti se pořadatelé rozhodli mimo tradičně zahraničních headlinerů přivábit i jedno vskutku exkluzivní domácí jméno. V sobotu 5. července tak v prostoru královehradeckého festivalparku vystoupí legendární česká skupina Lucie, která tak završí svůj letošní comeback po deseti letech nečinnosti. Bude se jednat o jediné, zcela exkluzivní, festivalové vystoupení této kapely. Diváci tak budou moci s Kollerem, Kodymem, Dvořákem a P.B.CH. zavzpomínat na staré dobré časy, kdy plál „Oheň“, všude kolem létali „Černí andělé“, každý chtěl do „Ameriky“ a “ Medvídci“ byli až k prasknutí napuštěni „Větším než malým množstvím lásky“. Co se týče ostatních českých interpretů, svou účast již přislíbili také tradiční festivalový matadoři Vypsaná fiXa, Tata Bojs a Divokej Bill.

Na své si pochopitelně, jak je již v Hradci zvykem, přijdou i fanoušci elektroniky. Britské duo Chase & Status (Saul Milton & Will Kennard) přijede představit materiál z loňské desky Brand New Machine. Sekundovat jim budou novozélandští The Naked and Famous pod vedením charismatické zpěvačky Alisy Xayalith. Se svým  d’n’b setem až z Belgie si zase pokusí publikum podmanit mladý DJ Netsky.

Rock for People 2014 slibuje i jeden velký návrat. Po osmi letech se na jeho pódiu opět představí francouzský hudebník Manu Chao. „Tehdy v krásném letním počasí dorazilo na Manu Chaa na 20 tisíc návštěvníků. Ten den byl zásadní, narazili jsme na kapacitní mantinely, které v Českém Brodě již nešly překonat, a zároveň jsme si ověřili, že kvalitní velká jména naše diváky přitahují,“ vzpomíná na první vystoupení temperamentního zpěváka Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production. Manu Chao byl tak v roce 2006 headlinerem posledního ročníku Rock for People v Českém Brodě. Od následujícího roku se stal pravidelným útočištěm Hradec Králové.

Rate this post

Více z LaCultury...