Máš rád pivo a dobrou muziku? Jdi na Slavnosti Pivovaru Ostravar!

Foto: Ostravar.cz

Každý správný Ostravák, ale i jinoši a děvčice mimoostravské, kteří navíc mají rádi zlatavý mok, jistě ví, co se koná v sobotu 7. června v Ostravě. Případně ráda napovím: proběhne již čtrnáctý ročník Slavností Pivovaru Ostravar. Jako každý rok i ten letošní pro nás návštěvníky nachystal pestrou a kvalitní dávku hudby (i dobrého piva samozřejmě). Pojďme si teď společně projít interprety, kteří nám rozproudí krev v žilách.

V Ostravě známá a profláklá akce nesoucí název Slavnosti Pivovaru Ostravar již svým názvem napovídá, co se na této akci bude dít. Ano, jde především o pivo, a to ne jen tak ledajaké. Jde o pivo s velkým „P“ – Ostravar. Aby toho nebylo málo, zahrají nám k tomu líbivé tóny hudebníků, kdy si na své přijde snad každý. Samotní pořadatelé slibují nabitý program na dvou hudebních scénách!

Slavnosti započnou 7. června v pravé poledne, kdy se otevře pivovar na Hornopolní ulici a po dobu desíti hodin se promění ve festivalový areál plný hudby, lahodného piva a skvělé zábavy. Během Slavností se objeví na třech hudebních scénách více než deset kapel. A kdo že jsou letošními hlavními tahouny programu? Za hlavní hvězdu je zpěvák Tomáš Klus, třinecký rodák s okouzlujícími texty, dále klasika Slavností – kapela Divokej Bill, letos přijede již pošesté. S obrovským úspěchem se vrací i dobře známí Mňága a Žďorp a k tomu se přidá kapela Tata Bojs, ta navíc vystoupí na Slavnostech vůbec poprvé.

Tzv. druhá scéna, která je v režii Richarda Krajča coby moderátora, bude na nádvoří pivovaru a předvede hudební přehlídku mladých a začínajících kapel. Jejich program sestavil sám Richard Krajčo a podle dle svých slov vybíral talentované kapely, které by sám rád slyšel naživo. Zahrají nám Ido, Nebe, Dolls in the Factory a Albert Černý s Lake Malawi.

Tuto sestavu si nyní i krátce představíme:

Ido je americký spoluproducent Krajčovy desky Inzerát. V jeho písních najdeme prvky popu, indie rocku a elektroniky. Idovy písně můžete znát ze soundtracku Křídel.

Kapela Nebe, kterou Krajčo objevil před pár lety, má dle slov samotného Krajča velký talent na melodii a pěkné české texty. Zrovna vydávají své nové album, tak se třeba dočkáme i pár nových věcí přímo na Slavnostech.

Mladá kapela z Frýdku-Místku, Dolls in the Factory, předvede poprockovou muziku. Jejich píseň Change The World dobyla hitparádu Česká desítka rádia RockZone.

Poslední kapela, ale ne poslední svým talentem, je kapela Albert Černý a Lake Malawi. Vznikla teprve v září 2013, i tak mají za sebou zajímavou cestu (vystoupili v londýnském BBC).

Toto pestré hudební menu okoření i speciálně uvařené pivo, které již tradičně chystá vrchní sládek pivovaru Roman Richter. Třetí scénu v letošním roce nahradí stan, kde vystoupí uskupení Kašpárek v rohlíku. Další doprovodný program je pivovarská škola, exkurze pivovarem a různé soutěže.

Pokud vás program zaujal – a dostali jste neutuchající chuť na Ostravar – přijďte v sobotu 7. června do areálu Pivovaru Ostrava v Ostravě. Vstup je otevřen od 12:00. Vstupné je v předprodeji 250 Kč, na místě 350 Kč, v ceně vstupného bude již tradičně půllitr čepovaného piva Ostravar pro osoby starší 18 let.

Rate this post

Více z LaCultury...