Záruka skvělých chvil = ROCK FOR CHURCH(ill)

Zdroj obrázků: Rfch.cz

Že nevíte co o prázdninách? Máte rádi dobrou hudbu, ale zatím vás žádný festival neláká? Mám pro vás řešení. Pokud o tom ještě náhodou nevíte, letos se již popatnácté koná legendární festival s neopakovatelnou atmosférou a pestrým programem. Svým názvem se podobá jinému známému festivalu, ale nenechte se zmást, jeho kopie to rozhodně není. ROCK FOR CHURCH(ill)  je svůj – jedinečný a originální.

ROCK FOR CHURH(ill) si na toto léto, jak to u nich bývá každoročně zvykem, přichystal vskutku „perličky“. Mezi věhlasná jména potvrzených hostů se tak zařadila například trojice kapel z Anglie: The Subways, Dreadzone a Dub Pistols, také sem dorazí Anthony B (až z Jamajky!) a rakouští The Parov Stelar Band! Celá dvoudenní párty se koná v pohádkovém prostředí přírodního areálu Myslivny, která se nachází v severočeském městečku Vroutek. Celá akce proběhne až na úplnem konci prázdnin, tedy v termínu od 30. 8. – 31. 8. 2014.

Proč zrovna for Church(ill)?

Akce vznikla v roce 2000, a to pro dobrou věc. Jednalo se totiž o benefiční akci na podporu Kostela sv. Jakuba Velkého ze 13. století, odtud tedy ten „church“ v názvu . Jak už si asi sami doplníte, v této době byl festival malý, ještě ne tak proslavený jako dnes. Tenkrát zde vystupovaly převážně regionální kapely a festival trval  jen jeden den. Postupně se o něm začalo více proslýchat, lidé si mezi sebou začali šuškat a předávat zvěsti o tom, jak skvělé místo s kouzelným nábojem a hlavně báječnou hudbou to je. A tak se akce začala rozrůstat. Rostla, až se prorostla na akci dvoudenní. V této podobě doposud zůstala a dost možná také zůstane. Přeci se říká, že v nejlepším se má přestat, ne? :-) Díky vynikající organizaci se vyšplhal mezi přední desítku nejznámějších českých letních festivalů.

ROCK FOR CHURCHI(ill) nejen rockovýRock For Church(ill)

I když se to z názvu může zdát, nejedná se o čistě rockovou akci. Pokud nejste konzervativní, a nebo vašemu uchu rock zrovna nelahodí, pak vás asi potěší, že zde mají bohaté zastoupení i další hudební styly a žánry. Střídá se zde reggae, ska, hiphop, pop i taneční muzika. Na své si tak přijde opravdu každý a ještě má možnost objevit krásu jiných hudebních stylů, než na jaké byl třeba doteď zvyklý. Všude vládne všeobecná pohoda a klid, takže pokud se nevyžíváte v natřískaných akcích a neholdujete pošlapaným nohám, budete zde zaručené spokojení. K tanci a poslechu vám z českých interpretů zahrají například: Vypsaná fiXa, J.A.R., Zrní, Wohnout, Visací zámek nebo Hentai Corporation.

Fenomén electro swingu Parova Stelara

Můj osobní favorit je na 100 % The Parov Stelar Band, je to pro mě prostě srdcovka. A jak si v poslední době všímám, nejsem jediná, komu se electro swing zamlouvá, je všude okolo mě a hraje téměř všude. Jedná se o kombinaci staršího a tradičního swingu spolu s moderní elektronickou hudbou. Z této směsi pak vzniká opravdu euforický výsledek.  A naživo to bude „fakt nářez“! Pro ty, kdo ho zatím neznají, malá ochutnávka:

Rock For Church(ill) - mapkaTeď si asi říkáte: „To je sice všechno hezké, ale kolik to zase bude stát peněz…“ Mám pro vás příjemnou zprávu, ceny lístků jsou velice příznivé. Nejlepší ceny už vám sice bohužel unikly, do 20. 2. se totiž dal koupit lístek za pouhopouhých 550 Kč, ale ještě pořád máte skvělou šanci, celková částka činí 650 Kč, a to až do 30. 6. 2014. Od začátku července do začátku festivalu (30. 8. 2014) si připlatíte o další stovku víc, takže radši neotálejte, určitě to bude stát za to! Pokud vás jede celá banda, pak se vám určitě vyplatí koupit si buď 5 lístků a dostat 1 zdarma, nebo si jich koupit 10 a dostat zdarma hned dva. Díky tomu ušetříte a budete mít na víc piv nebo flašku ruma, a to se určitě vždycky hodí. :-) Jestli vás jede celý autobusový zájezd, pak je tady speciální akce 20 lístků + 4 zdarma!

Lístky zde zakoupit na http://rfch.cz/tickets/. Brzy vás budeme informovat o dalších podrobnostech.

Více informací o festivalu naleznete na jeho internetových stránkách http://rfch.cz/.

Rate this post

Více z LaCultury...