Vaříme pokrmy z Ulice

Neskákejte pro kbelík na odpadky, žádný sběr darů civilizace skrytých v kontejnerech se nechystá. Naopak – nakladatelství Fragment vydává u příležitosti desáté sezóny vysílání seriálu Ulice unikátní kuchařku oblíbených receptů seriálových hrdinů i jejich představitelů.

„Máte chuť vyzkoušet něco z české klasiky podle Hejlových a jako dezert upéct třeba některou ze sladkých dobrot z pekařství Vilmy Nyklové? Nebo chcete konečně ochutnat jednu z proslulých specialit z hospody ‘U Henryho’?“ prozkoumává diváckou komunitu anotace ke knize. Kuchařská sbírka Ulice vaří s Vámi vychází 5. listopadu 2014, objednávat si ji ale můžete již s třídenním předstihem.

Televize Nova začala jeden z prvních českých nekonečných seriálů s jednoduchým názvem Ulice vysílat 5. září 2005. Fanklub seriálu (www.fanclub-ulice.cz ) jej označuje doslova za první českou denní televizní „mýdlovou operu“. Myšlenka prostředí je geniálně jednoduchá: děj se odehrává v ulici, kde se vlastně nevyskytuje nic neobvyklého – pár obytných domů, večerka (později pekařství), kadeřnictví, nějaká ta dílnička. Zmiňovaný fanclub také uvádí: „Předlohou pro seriál TV Nova Ulice byl německý seriál stanice ARD Lindenstrasse z roku 1985. Není náhodou, že charaktery postav, rozložení kulis, a dokonce i úvodní znělka Ulice jsou velmi podobné německému originálu.“ Bez ohledu na to, odkud se myšlenka seriálu vzala, je třeba říct, že se pevně usadila v podvečerním vysílacím čase před hlavním zpravodajstvím.

Ocenění však seriál nezískává jen počtem diváků. Již od počátku získává ocenění TýTý (naposled za rok 2013 jako 2. seriál roku, 2. herec roku – Rudolf Hrušínský a 4.–5. herečka roku – Hana Maciuchová). Perličkou na závěr budiž úspěchy seriálové kadeřnice Simony (herečky Pavly Tomicové) v roce 2013, a to v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon (ocenění na Grand festivalu smíchu) a také ocenění Herecká osobnost (Hradecká múza).

Rate this post

Více z LaCultury...

 • Autor nejznámějšího komiksového králíka přijede do Prahy25. srpna, 2009 Autor nejznámějšího komiksového králíka přijede do Prahy Internetový server www.crew.cz potvrdil, že do Prahy zavítá slavný komiksový tvůrce Stan Sakai. Ten se proslavil příběhy samurajského králíka Usagiho Yojimba.
 • Brandon Flowers z The Killers vydal sólový debut10. září, 2010 Brandon Flowers z The Killers vydal sólový debut Brandon Flowers je znám především jako frontman americké party The Killers. Neb si tato kapela právě dopřává malou pracovní pauzu, využil jí Brandon pro vydání své první sólové desky s […]
 • GTFCKD DJs Marathon poslední den v březnu!7. února, 2012 GTFCKD DJs Marathon poslední den v březnu! Poslední březnový den se můžete těšit na další pokračování akcí GTFCKD, opět s podtitulem Djs Marathon a pro jistotu rovnou v atomovém krytu.
 • Pojďte taky Donaha!4. ledna, 2011 Pojďte taky Donaha! Respektive, pojďte na Donaha! Tak se totiž jmenuje asi nejžádanější titul pražského Divadla na Vinohradech, který je úspěšně uváděn již několikátou sezonu. Donaha! je muzikál, při kterém […]
 • UDG slaví se slečnou Mai30. října, 2010 UDG slaví se slečnou Mai Skupina UDG natočila nový videoklip k singlu Duše slečny Mai, který pochází z loňského alba Autoportrét. Režie se ujal jako v případě dvou předchozích videoklipů Martin Snášel.
 • Muž jménem Ove23. listopadu, 2016 Muž jménem Ove Jedná se o zfilmovaný stejnojmenný knižní bestseller švédského spisovatele Fredrika Backmana. Na začátku vidíme nerudného puntičkářského (téměř) šedesátníka, který nedávno přišel o […]
 • System of a Down zbourali pražskou O2 Arénu27. června, 2017 System of a Down zbourali pražskou O2 Arénu Pro některé jen obyčejné pondělí, pro někoho už necelý rok zakroužkované datum v kalendáři. Čekání na den „D“ se zdálo jako nekonečné, ale přece jen se fanoušci Systémů dočkali. […]
 • Recenze knihy Dívka v zeleném svetru24. ledna, 2022 Recenze knihy Dívka v zeleném svetru Hlavní předností románu „Dívka v zeleném svetru“ je jeho mrazivá autentičnost, autorka sama totiž tento příběh zažila jako malá židovská holčička. Během druhé světové války byla nucena […]
 • Staré odrůdy16. června, 2022 Staré odrůdy Ewald Arenz je německý autor knihy Staré odrůdy. Příběh pojednává o dvou ženách, které k sobě shodou okolností najdou cestu. Sally a Liss. Dvě naprosto odlišné ženy, nejen věkově, ale i […]
 • PÁTEČNÍ ZHULÁCKE BLUES SE ZVA 12-28 BAND! 21. února, 2013 PÁTEČNÍ ZHULÁCKE BLUES SE ZVA 12-28 BAND! Svou nezaměnitelnou hudební tvář slovenská bluesová kapela ZVA 12-28 Band nastavila českým posluchačům 15. února 2013 v Hudebním Bazaru v Ostravě. A že se bylo na co koukat!
 • Kapela Luno představuje své nové album Zeroth7. prosince, 2012 Kapela Luno představuje své nové album Zeroth Ačkoliv kapela Luno má téměř po turné, byla by škoda ji nepředstavit.
 • Chybí vám Black Eyed Peas? My jim ano!15. června, 2010 Chybí vám Black Eyed Peas? My jim ano! Americká partička Black Eyed Peas má za sebou pět veleúspěšných hitů a v této skvěle našlápnuté šňůře chtějí pokračovat i se šestým singlem.

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.