Malířka starých dobrých časů

Iva Hüttnerová kalendář 2011, zdroj:neoluxor

Její obrázky ve mně evokují rozmlženou vzpomínku na tarotové karty. Nepatří ale k žádným pochybným mazalům, jehož dílem se můžete kochat v galerii v Paříži nebo Hamburku. Dodnes realizovala na 200 autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ve Stockholmu a v New Yorku. Tu nejmladší můžete během prosince navštívit v pražské Novoměstské radnici.

Iva Hüttnerová je velkolepou osobností. Nejen že navrhla řadu kostýmů a kulis, také vydala pět autorských knih: Obrázky z lásky, Domácí štěstí, Jak upír Uršulín o zuby a ke štěstí přišel, Za domácím štěstím a také svou monografii. Kromě toho pravidelně vydává nástěnné kalendáře a ilustrovala také řadu knížek dalších autorů. Zmínku o ní najdete také v encyklopediích v Japonsku, Francii a Švédsku. Výstavu jejích olejů a grafických listů plánuje Nová radnice na 4.–31. prosince 2014.

Iva Hüttnerová je také herečkou, která působila v několika pražských divadlech, šest let moderovala pořad Domácí štěstí v České televizi a vidět jste ji mohli i v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Novoměstská radnice, příspěvková organizace

Karlovo nám. 1/23, 120 00 Praha 2

úterý–neděle 10–18 hodin

vstupné: 60 Kč, snížené: 30 Kč (studenti a senioři), děti do 10 let zdarma

obrázek: kalendář 2011, zdroj:Neoluxor

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.