Nezajedeme na Curu? Na jakou kůru??? Tož, nevíš, kdo je Cura?!

zdroj obrázku: en.wikipedia.org

Tož to jsem, kura, nevěděla. No jo, takhle to vypadalo, když se mě nedávno zeptali, jestli nechci trochu zainvestovat k rozšíření svých uměleckých obzorů na poli opery. Ačkoli divadlo miluju, operou jsem dočista nepolíbená, dokonce jsem se zdráhala uvěřit, že dnes už vám k ní promítají titulky. Jenže teď se do matičky Prahy chystá hvězda operního jeviště, José Cura.

Argentinský tenorista José Cura se na scéně Státní opery objeví ve čtvrtek 29. ledna a v úterý 24. února 2015 v hlavní roli roli opery Giuseppe Verdiho Otello, v inscenaci německého režiséra Dominika Neunera a už nyní budete mít, co dělat, abyste se do vyprodaného sálu ještě dokázali dostat. Umělec, který se původně toužil stát dirigentem, je ve světě známý především jako představitel francouzských a italských oper, z nichž vyniká především jeho podání Verdiho Othella a Saint-Saënsova Samsona.

Traduje se, že po úspěchu Aidy se Verdi chystal skladatelskou kariéru ukončit, což se pochopitelně nelíbilo jeho nakladateli, Giuliovi Ricordimu, který dokázal nabídnout Verdimu neodolatelné libreto Arriga Boita – Ohello. A tak se v listopadu 1886 zrodilo další mistrovské dílo. Délka představenív režii Dominika Neunera činní 2 hodiny 40 minut, vložena je jedna přestávka. Sbor nastudoval operu v originálním italském znění a v představení jsou použity české titulky. V hlavních rolích se po boku Josého Cury se v roli Desdemony objeví Eva Hornyáková, Jagu ztvární Richard Haan a jako Emilia se nám představí Jana Horáková‑Levicová.

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.