Mizerové vládnou obrazovkám

Zdroj obrázku: Imdb.com

Poslední dobou jsou stále více populární postavy, které jen stěží divák zařadí mezi kladné a vychované. Jejich vzhled je provokativní, jejich chování se v hodinách etiky rozhodně neučí. Přesto jsou takoví hrdinové stále populárnější. Zde je přehlídka těch nejzajímavějších.

Gregory House (Dr. House). Hugh Laurie je představitel nejznámějšího televizního mizery. Za svou roli získal zápis do knihy rekordů za nebývale tučný honorář. Sám herec prozradil, že při konkurzu (který dělal při natáčení filmu Let Fénixe) netušil, že se jedná o hlavní postavu. Nebylo prý zvykem, aby tak cynická postava byla zároveň ústřední. Ovšem po prvním díle se seriál stal fenoménem, který vydržel na obrazovkách osm let. Cynický kulhající doktor, který nikomu nedůvěřuje a v nic kromě vědy nevěří, se stal oblíbený v mnoha zemích světa.

Hank Moody (Californication). Muž, který má i přes svůj obrovský literární talent jeden podstatný problém – ztratil svou životní lásku a matku svého dítěte, o kterou bez ustání bojuje. Občas je úspěšný, jindy méně! Ale přesto má veskrze dobré srdce, brání ženské pohlaví a snaží se být dobrým otcem. Ale občas se chová trochu impulzivně, navíc má problémy s pitím a užíváním drog. Tento hrdina se rozloučil v červnu roku 2014 sedmou sezónou a šťastným koncem.

Raylan Givens (Strážce pořádku). Raylan Givens je typickým hrdinou – nemluví, jen koná! Dříve byl poměrně úspěšný federální šerif, který stíhal uprchlíky po celých státech. Jednoho dne však impulzivně střelil jednoho ze zločinců a byl převelen do svého rodného města v Kentucky, kde platí trochu jiná pravidla. I když Raylan není zrovna mizera, jeho chování byste určitě s klidem nestrpěli. Příkladem může být díl, v němž podezřelému prostřelil čtyřmi ranami nafukovací bazén jako varování.

Annalise Keating (Vražedná práva). Annalise je úspěšnou trestní obhájkyní, která je zároveň profesorkou na univerzitě. Je právničkou tělem i duší, pro osvobození svých klientů udělá cokoli. Má to však jeden háček – všichni její klienti jsou těžcí zločinci (žháři, zloději, vrazi). Zdálo by se, že je úspěšnou a navíc přitažlivou ženou, ovšem díky jejímu románku s policejním detektivem vyplouvá najevo její velké tajemství. Seriál Vražedná práva je novinkou, přesto za to stojí. Sexy právnička, která se neštítí ničeho, je zajímavé osvěžení seriálového světa.

Dexter Morgan (Dexter). Nejslavnější policejní vyšetřovatel, soudní znalec a vrah v jednom. Není třeba rozvádět jeho příběh. Za zmínku stojí jen překvapivé finále poslední řady. Z vraha a génia se přeci jen tak dřevorubec nestává!

Raymond Reddington (Černá listina). Raymond byl kdysi hledaným zločincem, jednoho dne však vkráčel do budovy FBI, kde se nechal dobrovolně zatknout. S FBI uzavřel dohodu, díky které měla agentura chytit extrémně nebezpečné zločince. Když společně polapí hledaného teroristu, přichází se seznamem nejnebezpečnějších lidí, přitom o některých z nich nemá vláda ani tušení. Perličkou je charismatická agentka Keenová.

Paul Bartoli (Soudce Bartoli). Díky českému dabingu tituluje mnoho lidí tento seriál francouzským doktorem Housem. Paul Bartoli je velmi cynický a sarkastický soudce, který má však velký cit pro spravedlnost. Pro odhalení pravdy je ochoten udělat cokoli. Jen se občas chová až příliš arogantně vůči policistům, svým kolegům i advokátům.

Více z LaCultury...

,,Psaní mi ničí zdraví. Ale pro zástup svých fanoušků se rád obětuji." ,,Moje přítelkyně je to druhé nejlepší, co mě v životě potkalo. První věc byla psací stroj!" ,,Čím víc lidí poznávám, tím raději mám svého králíka." ,,Ce n'est pas une phrase!"

1 komentář

  1. Viděla jsem snad všechny a na House snad nikdo nemá. :)
    Teď dávají nově seriál King a Maxwellová a jsem z něj nadšená. :)
    Pěkný článek. :)

Komentáře jsou uzavřeny.