Jakpak paří filharmonici? To budete koukat!

Dámy a pánové, tímto Vás srdečně zveme na jedinečnou událost: exkluzivní Filharmonický ples, jenž se po sedmi letech vrací v oslnivém lesku. Jeho prostřednictvím protančíte historií hudby z pokladnic slavných skladatelů, klasiky swingu, muzikálových hitů, srdečné lidové cimbálovky a zatajíte dech při ukázce baletu.


Živou hudbu dnes mají na každém lepším plese. Na filharmonický orchestr ale jen tak někde nenarazíte. Bezesporu je tedy největším tahákem samotná Janáčkova filharmonie Ostrava, která pod vedením svého šéfdirigenta H. M. Förstera ples zahájí. Hosté se tak vnoří do rytmu pohádkových vídeňských valčíků a tanečních melodií slavných skladatelů. Po nich dění na parketě rozjede swingová kapela Jet Ses Big Band prostřednictvím pecek z repertoáru F. Sinatry nebo L. Armstronga.

Těšit se můžete také na muzikálové hvězdy Hanu Fialovou a Tomáše Savku, lidovky pěkně od podlahy dopřeje hostům cimbálová muzika Friš. Pro ty, kteří se rádi baví až do rána bílého, tady bude oblíbená Banda del caffe.

Pomyslnou třešničkou na dortu je ukázka z baletu Louskáček v podání tanečníků Národního divadla moravskoslezského. Večerem Vás budou provázet Pavla Gajdošíková a Michal Sedláček.

Filharmonický ples

6. 2. 2016, 19 hodin, vstupné od 650 Kč

Dům kultury města Ostravy

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.