Autogramiáda pro všechny milovníky letectví a velkolepých osudů

„Jménem Ondřeje a Jiřího Soukupových bychom Vás rádi srdečně pozvali na autogramiádu knihy Na křídlech za lva, která proběhne v sobotu 5. března v 10 hodin v kavárně Air Café & Bar v leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.“

Tak praví organizátoři v oficiální pozvánce a dodávají, že patronem akce bude  zasloužilý umělec Luděk Munzar. Letectví patří k Munzarovým zájmům již od mládí, ostatně původně se chtěl stát vojenským letcem a na téma letectví   napsal i knihu …když jsem to slíbil (1998).

Akce bude doprovázena výstavou obrazů vzniklých k 75. výročí letecké bitvy o Británii, která proběhla 10.7. – 31.10.1940 nad Británií a kanálem La Manche a střetly se v ní německá letka Luftwaffe a britská Royal Air Force.

„KnihaNa křídlech lva se věnuje období bitvy o Británii s důrazem na účast československých letců v RAF. Ondřej a Jiří Soukupovi v ní poutavou vizuální formou přibližují příběhy československých letců, kteří bojovali po boku britského Královského letectva,“ dodává k srdečnému pozvání veřejnosti Jitka Housková.

Autogramiáda knihy „Na křídlech za lva“
5.března 2015 v 10:00 (sobota)
Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi
Josef Sádecký a Renata Dorňáková
Rate this post

Více z LaCultury...