Tom Odell se znovu hlásí o slovo

Britské ostrovy se netají tím, že ve svém dešťovém království skrývají zástupy skvělých hudebníků. Mezi ně patří i mladý zpěvák s pianem Tom Odell. Teprve pětadvacetiletý rodák z Anglie doposud vydal jedno album mající název Long Way Down. Deska se Tomovi vydařila a letos by chtěl na její úspěch navázat druhou nahrávkou.

Zdroj obrázků: www.genius.com, www.hushhushbiz.com

V pořadí druhá deska vyjde 10. června 2016. Avšak už 4. dubna nám Tom Odell představil první singl Wrong Crowd. Stejný název pak ponese celá deska. Klip i celá píseň se znatelně liší od dosavadní tvorby mladého sólového zpěváka. Není zde tolik kladen důraz na klavírní linky a celá píseň má, řekněme, „více rebelský“ feeling. Zdá se, že Tom už nechce být hodný kluk, který zpívá zamilované něžné songy, ale chce se do toho více opřít a také třeba trochu experimentovat.

Ještě čerstvější (a to tak, že ještě i křupe) je druhý singl z avizovaného alba – Magnetised, který vyšel v pátek. Klip dějově navazuje na předchozí Wrong Crowd. Tématem se však s ním úplně neshoduje. Zatímco první singl vypráví, jak se Tom vždy spřáhne se špatnou partou a jeho rodina ho prosí, aby s tím přestal, Magnetised má poněkud poetičtější text. V obou písních pozorujeme příklon k jemné elektronice a celkově živější muzice. Návaznost zřejmě není náhodná, v seznamu skladeb nového alba Wrong Crowd jsou písně ve stejném pořadí, jako zatím vyšly singly.

Tracklist Wrong Crowd:

01. Wrong Crowd
02. Magnetised
03. Concrete
04. Constellations
05. Sparrow
06. Still Getting Used to Being on My Own
07. Silhouette
08. Jealousy
09. Daddy
10. Here I Am
11. Somehow

Fanoušci Toma Odella zatím smutní. Turné 2016 totiž nezahrnuje Českou republiku. Mezi nejbližší destinace patří naši sousedé Německo (25. 4. – Berlín), Polsko (3. 6. – Varšava) a Rakousko (12. 6. – Nickelsdorf). Nicméně rok 2016 ještě ani náhodou nekončí, tím pádem svítí za Lamanšským průlivem světélko naděje, které může Toma Odella přivést i do českých končin.

wrongcrowd

Rate this post

Více z LaCultury...