Legendární Houba se vrací do Frýdku-Místku

Frýdeckomístecký klub Sokolík jako kdyby zažíval punkové znovuzrození. Po několikaletém útlumu se do něj opět vrací zajímavé kapely tuzemské scény. Připomeňme nedávný koncert undergroundové pecky IQ 60 či chystané vystoupení plzeňské Znouzectnosti.

Ústecká Houba hraje ve Frýdku-Místku po dlouhých jedenácti letech. V kontextu českého scény jde bezesporu o grupu, na níž vyrostla celá punková generace. Kapela, která vznikla v polovině 90. let, stihla za dobu své existence nahrát na 11 sólových či kolektivních alb a její největší pecky se točí okolo desek Kuře Punk Pao (2000) a …Ať von zacvrč! (2002), které byly do jisté míry přelomové.

 

 

Houbu doplní brněnská kapela Honem, přičemž obě kapely se ve Frýdku-Místku zastaví v rámci společného turné. Ačkoli Honem řežou do strun teprve od roku 2014 (kapela navázala na předchozí projekt TheRest), jejich muzika je perfektní a kluci se velmi rychle vyšvihli mezi špičky domácího punkrocku.

 

Obě kapely samozřejmě doprovodí frýdeckomístecké stálice. První z nich je hudebně multižánrová Attackco, druhou punk´n´rolloví Positive, jejíž členové nejsou v punkové scéně žádnými nováčky.

Koncert se odehraje v sobotu 15. 4. v 19.00 a vstupné je 120 kč.

zdroj úv. obrázku:www.punk.cz
Rate this post

Více z LaCultury...

Aktivista, publicista, pedagog, herec, včelař. Brainstorming mi nikdy moc nešel:)