Buchlovské kování 2017

http://www.buchlov.info/

Již 11. ročník mezinárodního kovářského sympozia proběhne 15.-16.7.2017 na hradě Buchlově. Zatímco výrobky z minulých ročníků si návštěvníci mohou prohlédnout ve výstavních prostorách a na nádvořích hradu, nebo si koupit něco pro potěchu v některém ze stánků s kovanými a drátěnými uměleckými produkty, největší ruch bude tradičně u dílen.

V galeriích se chystá už tradičně prodejní výstava nožů a letošní novinkou je i prezentace platnéřské dílny.  Po oba dny budou také probíhat ukázky práce podkováře a tabva železné rudy v historické peci. Nenítřeba ale jen přihlížet. Pod odborným dohledem si vy nebo vaše ratolesti můžete vyzkoušet kování hřebíků a následně si třeba soutěžit v hodu kovadlinkou a kovářským kladivem.

Buchlovské kování, zdroj:http://www.buchlov.info/

Ze zahraničního zastoupení, pak můžeme zmínit například tradiční zastoupen Belgie a Norska nebo sousedního Slovenska. A na koho se můžete těšit z domácích? Mistry svého oboru jsou kováři z Milostovické kovárny, týmy z Valašska, jižní a severní Moravy a také týmy z Uherskohradišťska, mezi něž patří vítězové loňské kovářské soutěže Čertovu kovárnu z Podolí. Podrobnosti (např. obsazení výhní) naleznete zde.
 
V sobotu bude akce probíhat od 10.00 do 18.00 hodin a v neděli od 10.00 do 15.00 hodin, kdy proběhne vyhlášení výsledků letošní soutěže kovaných plastik a výrobků.

úv.obrázek:www.buchlov.info
Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.