Hoja hoj, připijme si medovinou na zdraví včel!

pixabay

Je-li váš kalendář vybaven poznámkami o světových dnech, nejspíš nestačíte mrkat, co všechno už se slaví. Například 19. srpen je dnem medu a medoviny. Takový báječný svátek se rozhodli pořádně oslavit v Archeoskanzenu Modrá.

 Připraven je Medový jarmark. Slaďoučký medík bude všude kam oko dohlédne a dost možná ještě dál. V nabídce totiž bude nejen klasický med tisíce rozličných příchutí a druhů, ale i medové pivo, medovina, medové oplatky a další dobrůtky.

výroba medu, zdroj www.youtube.com

Soutěžit se bude i ve stloukání másla, zájemci budou moci ochutnat výsledky namazané na čerstvém chlebu a ve spojení s medem. Kromě toho je připraveno mnoho dalších soutěží i několik ukázek výroby keramiky. Podrobnosti o programu naleznete na stránkách Archeoskanzenu Modrá.

 

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.