Klamárium – výstava vytvořená Psychologickým ústavem AV ČR, v.v.i.

Nudíte se? Nekupujte medvídka mývala, ale vydejte se na výlet do Ostravy. V místním Světě techniky si nejen rozšíříte obzory, ale především si ji díky interaktivním prvkům náramně užijete napříč generacemi. Momentálně se tu navíc vyskytuje expozice Klamárium, která vás seznamí s více než třiceti optickými klamy nad nimiž vám zůstane rozum stát.

Ať už venku prší, nebo přespříliš pálí slunce, nenechte se odradit od výletu za dobrodružstvím. V ostravském areálu Vítkovice se nachází Malý a Velký svět techniky, který seznamuje návštěvníky se světem vědy pomocí interaktivních stanovišť.
Malý a Velký, zdroj: www.stcostrava.cz
 
Nezapomenutelné zážitky a hrátky s vědou si tak můžete vyzkoušet na vlastní kůži, a u  každého exponátu najdete i vysvětlení. Jako bonus k výstavě Klamárium si v experimentálním pokoji můžete vyzkoušet úlohy používané v psychologickém experimentálním výzkumu. Více o výstavě se dozvíte na samostatných stránkách expozice zde.

Výstava Klamárium potrvá do 31. 10. 2018, cena vstupného je zahrnuta v ceně vstupenky do Velkého světa techniky (100 Kč) a příznivá je i otevírací doba (po-ne 10:00-18:00, pá-so 10:00-20:00).

zdroj úv.obrázku: klamarium.cz

 

Korektura: K.Ch.

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.