Olivier Herran odehrál koncert plný snů

Olivier Herran, španělsko-francouzský skladatel, hudební textař, dabér a autor knih, vystoupil 8. 6. 2018 se svým hudebním projektem Oli Alchemy v pražském Paláci Akropolis. V rámci koncertu představil své nové album Dreams. A nebyl zde sám – na pódium se s ním postavili další dva členové projektu – zvukový inženýr Daniel Susperreguy a Vuk Dimitrijevic, který hrál na elektrickou kytaru.

Jak už název nového alba napovídá, celý večer se nesl ve znamení snů – ať už šlo o magicky působící obrazce promítané na plátně za vystupujícími umělci, osvětlení, texty písní nebo Olivierovy průpovídky mezi jednotlivými skladbami. Je důležité nejen snít, ale i své sny následovat. To Olivier připomněl všem návštěvníkům koncertu.

Koncert začal o půl hodiny později, ale čekání se rozhodně vyplatilo. Olivier je na pódiu jako doma a užívá si každý moment vystoupení. Bylo vidět, že miluje, co dělá a svou pozitivní energií dokáže nakazit i své fanoušky. Zazpíval nejen své nejznámější hity jako například Time a Quiero sonar, ale prostor dostaly i nové a méně známé písně. Po každé písni poděkoval fanouškům a podělil se s nimi o několik inspirujících úvah o snech. Prozradil také, že miluje Prahu a pražské legendy. Nejvíc se mu líbí ta o Golemovi.

Nebyl to koncert, který byste celý protancovali, právě naopak – Olivierovy písně jsou éterické, tajuplné a nádherné, ale ne taneční. Přimo vybízejí k tomu, abyste se posadili, zaposlouchali se a začali snít. I tak se ale našlo několik dívek, které jako lesní víly pomalu tančily mezi publikem a jenom umocnily pohádkovou a snovou atmosféru celé akce. Není divu, že z koncertu lidé odcházeli uvolnění, spokojení a tak nějak šťastní.

 

Zdroj obrázku: youtube.com

 

Korektura: K.Ch.

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis