Pevnost X/2018

Máme tady další číslo časopisu Pevnost a jako vždy je plné tipů na filmy, knihy, hry a události, které byste si jako pravý geek neměli nechat ujít.

Film & seriál

První šestici stran obsadil komiksový záporák, který se opět prodral na plátna kin, tentokrát je jím Venom, který akčním filmům přidá nádech hororové atmosféry. Ostatně ve filmovém kukátku si jen shrneme na co jsme se minule tak těšili – jak obstál UPGRADE, The Predator nebo Slender Man? Z nových nadějí tady máme pohádkové dobrodrůžo Čarodějovy hodiny (70 %), seriál Castle Rock (ano, ano další příspěvek pro potěchu Kingových fanoušků) nebo animovaná novinka Disenchantment, jejímž tvůrcem je sám velký Matt Groening.

Trailer Disentchantment, zdroj:www.youtube.com

Kniha, manga & komiks

Po obsáhlém recenzním kukátku knižních tipů se podíváme na celostránkové recenze, mezi které se tentokrát zařadila novela o virtuální realitě WARCROSS, „inteligentní román“ Mona Lisa virus, apokalypsa Pandemie a sci-fi román Zero.

Fantasy sága nám představí úspěšnou hrdinskou fantasy Zlomená země, akční Kroniky železného druida nebo elfí svět v sérii Společníci, kde ožívají některé ze známých postav amerického spisovatele R. A. Salvatore.

Čeká nás také představení spisovatelky Petry Machové jakožto dalšího hosta Hoombookfestu  a konec konců i naladění na tento knižní festival a jeho program, více zde.

Humbookfest 2018, zdroj:http://humbookfest.cz

Magion má pro své čtenáře speciální díl a po něm už následují recenze komiksů Tajemný rytíř  (jehož autorem je G. R. R. Martin a ilustrace se ujal M. S. Miller), pokračování příběhů Tomb Raider a trojice novinek ve světě magy.

Hry

Mezi novinkami, kterým se dostalo pozornosti recenzentů se tentokrát umístily nové kabáty kultovních záležitostí, a to jak nový datadisk World of Warcraft: Battle for Azeroth, tak i čínský boj za pomstou vraha Shenmue 1&2. Obě hry získaly hodnocení 70 %. Pomyslným vítězem se tak stává originální akční RPG  Yakuza 2 Kiwami, které získalo 90 %.

Shenmue trailer, zdroj:www.youtube.com

Větší prostor tentokrát dostaly deskové hry, kterými jsou pro tento měsíc rozšíření strategické hry Mars: Teraformace – předehra (80 %) a propracovaná epická výprava Lords of Hellas (90 %).

Jiné rubriky k nepřehlédnutí

V rubrice FOKUS tentokrát najdete reportáž Jakuba Merc z Hororlandu (spolu s dvoustránkovým tipem na nový film Hellfest 90 %).

Martin Fajkus a Martin Noska si připravili dvoustránkový rozhovor s Lassem Holmem a řeč byla samozřejmě o jeho kultovním díle Vikingové.

Rubrika Profíci radí otevírá další sérii – tentokrát nám Jiří Pavlovský udělí tipy pro začínající autory.

A najdete tam toho ještě spoustu, což už ale nebudu prozrazovat.

 

Korektura: K.Ch.

Více z LaCultury...

 • Zmizení – anatomie zoufalství 14. října, 2014 Zmizení – anatomie zoufalství Cesty pátrání končí ve slepé uličce, a když se objeví nadějná stopa, sama se vymaže...
 • Schodiště (Nahoru po schodišti dolů band) – má nový singl, videoklip a 1.1.2020 taky nové album KUPŘEDU!19. listopadu, 2019 Schodiště (Nahoru po schodišti dolů band) – má nový singl, videoklip a 1.1.2020 taky nové album KUPŘEDU! SCHODIŠTĚ (ex-Nahoru po schodišti dolů band) vydá 1.1.2020 (u vydavatelství Galén) novou řadovou desku KUPŘEDU. Ač frontman Doktor Krajíček oslavil nedávno šedesátiny a kapela […]
 • Jarní Sázavafest láká na Kluse a Charlie Straight2. února, 2011 Jarní Sázavafest láká na Kluse a Charlie Straight Na Jarním Sázavafestu zahraje Tomáš Klus, Charlie Straight a zazní i největší hity Tiché dohody v podání Blanky Šrůmové.
 • Rituál8. prosince, 2019 Rituál Na první pohled je to young adult fantasy na klasickou notu: hlavní hrdinky Edra, Malena a Ingerda nedávno oslavily šestnácté narozeniny a opustily tak čas dětství. Teď je čeká tajemný […]
 • 3. května, 2010 Hrášek je zasazen! V pátek 16. 4. 2010 pořadatelé hudebního festivalu Hrachovka slavnostně zasadili nový Hrášek.
 • Dějiny československého komiksu 20. století22. ledna, 2015 Dějiny československého komiksu 20. století Nakladatelství Akropolis uvádí na trh rozsáhlé akademické Dějiny československého komiksu 20. století. Přehledně organizovaný, čtivý, ale přitom odborně fundovaný text přestavuje dosud […]
 • Food Junkie – Posedlý jídlem; příběh gastrozávisláka 30. března, 2014 Food Junkie – Posedlý jídlem; příběh gastrozávisláka Jaká je vaše první vzpomínka spojená s jídlem? „Když mi byly tři, jedli jsme ve školce vanilkovou zmrzlinu a Mattias Andersson si pšoukl, a to je moje první vzpomínka na jídlo: chuť […]
 • 7. dubna, 2015 Radegast Líheň? Jde do tuhého! Známe první semifinalisty! Opravdu do tuhého už jde v soutěži amatérských hudebníků Radegast Líheň 2015, kde se v uplynulém týdnu rozhodovalo o prvních čtyřech semifinalistech. Už tento týden budeme znát druhou […]
 • Steamboy, anime za všechny prachy…16. ledna, 2010 Steamboy, anime za všechny prachy… Berte prosím titulek s trochou nadsázky. Ano, jedná se sice o nejdražší japonský anime film, vynaložené prostředky však rozhodně padly na úrodnou půdu. Jde totiž o dílo slavného režiséra […]
 • Načrtnutá emancipace6. července, 2018 Načrtnutá emancipace Feminismus je pro každého. Tak zní název krátkého pojednání nigerijské feministky Chimamandy Ngozi Adichieové, které právě vyšlo v nakladatelství Host. Vágní titul knížky bohužel […]
 • Září – měsíc vína27. srpna, 2015 Září – měsíc vína Ať už je vám milé bílé, červené nebo rosé, určitě se těšíte na podzimní vinobraní. Rozumovat nad letošní úrodou je ještě brzy, ačkoli zaznívají hlasy, že letošní plody mají díky mimořádným […]
 • Letošní Pod Parou? To bude nářez!30. června, 2015 Letošní Pod Parou? To bude nářez! Festival Pod Parou se blíží nezměrnou rychlostí, a aby Vám náhodou něco neuteklo, přinášíme přehled nejzajímavějších interpretů letošního ročníku!

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.