PEVNOST I/2019

Novoroční oslavy mají pro příznivce fantasy magazínu Pevnost letos o důvod více – lednové číslo je totiž jubilejním dvoustým vydáním. 

Film & seriál

Do kin v prosinci 2018 vlítl celovečerní akční dobrodružný film Bumblebee, a tak není divu, že hlavní šestistránkové téma je věnováno právě jemu a Transformerům. 

Bumblebee trailer, zdroj:www.youtube.com

Mezi čerstvě prozrazené kinematografické pamlsky patří také Grindelwaldovy zločiny a seriály Městečko Pines a hororově laděné The chlling adventures of Sabrina.

Kniha

Co se týče rozsáhlejší celostránkových recenzí čeká čtenáře válečné sci-fi Roj a jeho český ekvivalent Hranice Impéria, děsivé Nádraží Perdido, kruťácká Enderova hra, napínavé Poslední dny Jacka Sparkse,  severský Klan, fantastika Strom lží & Kůže plná stínů, fikce Krvavý měsíc, román  Věštcův rok, africká fantasy Dědi krve a kostí a biografie Woodyho Allena. Chybět samozřejmě nemůže ani klasická desítka sloupkových recenzí novinek v čele s průlomem nového dílu Warhammeru, kterým je Ravenor: Odpadlík. A recenze urban fantasy Krev pro rusalku je navíc obohacená krátkým interview s její autorkou Kristýnou Sněgoňovnovou.

Opět se také dočkáme zajímavého rozhovoru, tentokrát se Sergejem Lukaněnkem.

Komiks, manga & geekzóna 

Dvoustrana patří Netvoře – dílu americké spisovatelky M.M.Liuové a japonské ilustrátorce S. Takedaové. Stránkovou vzpomínku věnujeme také Stanu Leeovi, který je nesmazatelnou ikonou komiksového světa. Do trojlístku recenzní se tenkrát dostaly Harley Quinn 3, Skalpy: Zatni pěsti a IKO.

GEEK ZÓNA nás ve fotoreportážích vezme na HORRORCON a FÉNIXCON 2018.

Hry & videohry

Za trojici nezajímavějších herních novinek byly vybrány RPG bojovka DARKSIDERS 3,  brutální masakr Hitman 2 a vesmírná pátračka  DEEP SKY DERELICTS. 

Deep sky derelicts trailer, zdroj: www.youtube.com

Ve vyrovnaném souboji deskovek se utkala závodní hra Rivalové s rozšířením kartičkami nabité fantastiky Eldritch horror

Historie

Je nasnadě, že Míla Linc nás vezme do historie poměrně nevzdálené a to sice o šestnáct let zpět, aby nás provedl vývojem Pevnosti. Pokud by se ale fanoušci historického počtení cítili poněkud zkráceni, stačí otočit list a popást se na článku M.Dvořákové o románu Medicejští: Královna u moci. 

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*