V Česku vznikl první světově unikátní festival pro generaci Z ​​– SodaPop!

Header SP
SodaPop

Co je to SodaPop? Tato otázka se od minulého týdne šířila jako lavina na sociálních sítích, kde se objevilo nejasné heslo #SodaPopCZ. Nyní už si všichni mohou být jistí, že se jedná o akci letošního léta, kde zahrají světové hvězdy jako Anne-Marie, Jason Derulo, Little Big, bbno$ nebo Masked Wolf.

Největší hity prvních třech zmíněných umělců dosahují na YouTube až neuvěřitelné 3 miliardy zhlédnutí. S konceptem, který ve světě nemá obdoby, přichází Ameba Production, která stojí za festivalem Rock for People, hudební konferencí Nouvelle Prague či Prague Summer Festivalem a mnoha koncerty zahraničních hvězd. “Koncept je založený na nejnovějších trendech a propojuje digitální svět s tím reálným,“ říká ředitel SodaPopu Milan Paul a doplňuje: “SodaPop je první akce svého druhu, která dává jedinečnou možnost návštěvníkům zapojit se do příprav a ovlivnit finální podobu zážitku.”

Samotný festival je vyvrcholením cesty plné zábavy a rozhodovacích procesů (podoba merche, CZ/SK lineup, podoba chill out zón), které návštěvník zažívá od momentu zakoupení vstupenky. Dvoudenní akce se uskuteční 12.-13. srpna v multifunkčním areálu Parku 360 v Hradci Králové. Cílem SodaPopu je sjednocovat a vytvořit nový svět plný tolerance, ve kterém každý může být sám sebou, cítit se bezpečně a sebevědomě. Hlavní myšlenkou festivalu je rovnost mezi lidmi, a proto budou na akci výrazně rezonovat témata jako Hate Free culture nebo LGBTQ+ rovnoprávnost. Tato témata pořadatelé otevírají například toaletami pro ženy, může a nebinární osoby. Myšlenku rovnosti pořadatelé podporují právě i tím, že zvou ke spolupořádání samotné návštěvníky festivalu, kterým nechají volnou ruku v ovlivňování několika zásadních rozhodnutí.

1. ročník festivalu je pouze začátek, SodaPop svět se v budoucnu rozšíří na platformu pro samostatné koncerty, podcasty, a další aktivity reflektující současná témata ve společnosti. Dramaturgie SodaPopu je založena na kvalitní hudbě bez žánrových hranic, která sleduje aktuální trendy. Ve dvoudenním programu se na pódiích vystřídají světové hvězdy, ale i největší talenti domácí scény. V prvním kole pořadatelé oznamují 17 jmen. Fanoušci se mohou těšit na další podobnou várku hudebních interpretů. SodaPop ale není jen o hudbě, trendy následuje i v doprovodném programu, ve kterém se objeví nejnovější technologie (metaverse, e-sport) nebo témata ESG, crypto, biohacking, swap či fashion.

Předprodej první limitované edice dvoudenních vstupenek na jméno v počtu 1000 ks startuje 28. února v 10:00 v síti GoOut za 1 990 Kč. Fanouškům se představí v české premiéře popová královna Anne-Marie, která se díky hitům Friends, Ciao Adios nebo 2002 takřka přes noc stala celosvětovou popovou star. Je vítězkou MTV Awards hned v několika kategoriích, British LGBT Awards a držitelkou celkem 10 nominací na prestižní BRIT Awards. Na svém kontě má evropské a americké turné po boku Eda Sheerana a stovky samostatných, dechberoucích shows.

Jason Derulo díky své schopnosti přistupovat k aktuálním trendům prodal po celém světě přes 50 milionů singlů a nasbíral neuvěřitelné 2 miliardy přehrání na Spotify. Na svém kontě má 11 platinových singlů, které naprosto definovaly jeho hudební kariéru a loni v létě se už popáté se svým hitem Savage Love umístil na prvním místě hudebních žebříčků v UK. I díky zmíněnému singlu je z něj celosvětově nejsledovanější hudebník na TikToku a v nedávné době přesáhl hranici 51 milionů sledujících. Jeho taneční videa, skeče a střípky z každodenního života světového umělce jsou nejen na této sociální síti tím nejpopulárnějším obsahem.

Little Big jsou v dnešní době již celoevropskou senzací, která se s naprostou jistotou řadí mezi headlinery těch největších festivalů. Neskutečně chytlavé melodie a legendární živá vystoupení jsou zárukou, že na show Little Big na SodaPopu jen tak nikdo nezapomene.

Mezi aktuální hudební trendy, které válcují streamovací platformy a na SodaPopu tak zaručeně nesmí chybět, bezpochyby patří bbno$. Jeho hity edamame a Lalala, které nahrál společně s indonéským rapperem Rich Brianem a producentem Y2k, se velmi rychle staly virálními hity na soc. sítích, především na TikToku. Díky chytlavosti a nezapomenutelným popěvkům se tvorba hitmakera babynomoney, jak se jméno tohoto amerického rappera vyslovuje, drží na nejvyšších místech ve Spotify žebříčcích, útočí na celková miliardová přehrání a měsíčně se těší poslechu přes 12 milionů fanoušků z celého světa.

Další hudební senzací je americké hyperpopové duo 100 gecs, které je podle webu The Guardian tou nejdivnější světovou kapelou. Jejich pověst slibuje show, kterou z hlavy jen tak někdo nedostane. Mezi mladými interpretkami se objeví extravagantní zpěvačka a rapperka Ashnikko, která se v roce 2019 stala virální se svými singly Stupid, Daisy, Slumber Party a spoustou dalších. Genderovou vyváženost lineupu doplňují teprve osmnáctiletá zpěvačka renforshort čerpající inspiraci z hudby Boba Dylana či Amy Winehouse a talentovaná multiinstrumentalistka-skladatelka UPSAHL.

Fanoušci se dále můžou těšit na Masked Wolfa, který se etabloval jako silná a vášnivá hiphopová síla. V roce 2021 vydal svůj debut Astronomical, se kterým doslova zamotal hlavu celé Austrálii a nasbíral miliony streamů. V jeho tvorbě najdete například světový hit Astronaut In The Ocean. Dravý, upřímný rock, kytarovka, moderní zvuk, to jsou Palaye Royale, kteří jsou u nás už dobře známí. Na SodaPopu se představí i jednadvacetiletý pop-punkový zpěvák jxdn vlastním jménem Jaden Hossler, který se vzpírá všem pravidlům, propojuje nejrůznější subkultury a vyzařuje bezohledný šarm. Na svém kontě má spolupráci s Travisem Barkerem a Machine Gun Kelly. První oznámenou zahraniční část lineupu doplňuje unikátní duo The Stickmen Project, které za setmění předvede nezapomenutelnou audiovizuální show.

Českou scénu prozatím zastupuje ikona tuzemského rapu, král rádiových hitparád Viktor Sheen, jehož poslední album Příběhy a sny se jednoznačně řadí k tomu nejlepšímu, co se na československé rapové scéně v posledních několika dekádách objevilo. Ben Cristovao se už dávno vymanil z žánrových hranic hiphopu/rapu a svou aktuální tvorbou dokazuje, že je všestranným zpěvákem a muzikantem. Silný popový přesah umocňuje spolupráce s producentem Filipem Vlčkem (John Wolfhooker), v jehož režii vzniklo album JEN TAK, které po audio i video stránce dosahuje světových kvalit. Rozmanitost, a přitom přirozenou návaznost dokazují songy jako Stopařův průvodce, Posílám ti lásku nebo naopak tvrdší a bez servítek vypálená Jako McFly.

Dále se představí každým dnem rostoucí rappový label rychlí kluci a jeho hlavní představitelé Calin, STEIN27 a KOJO. Na svém kontě mají spoustu společných vyprodaných divokých koncertů, ale úspěchy sbírají i jednotlivě. Calin o sobě dal vědět 1. singlem v lednu 2016 a své debutové album Svědomí vydal v listopadu 2020. Ačkoliv STEIN27 zatím nevydal své album, jeho songy s prvky zpěvu a rappu dosahují milionové zhlédnutí. KOJO na sebe upozornil především singlem Lízátko, který prolétl československým internetem jako naprostá lavina. Label rychlých kluků je neřízená střela, která zaručuje pořádnou párty!

O dalších zástupcích lokální hudební scény v lineupu SodaPopu budou moci rozhodnout sami fanoušci!

Areál Parku 360 funguje na principech cirkulární ekonomiky a využívá zbytkový odpad přilehlého města Hradec Králové. Jedná se o jedinečný industriální prostor letiště, který má k dispozici 8 hangárů, jež poskytují originální atmosféru. V areálu se minimalizuje odpad, recykluje se ho zde až 14 druhů. Organizátoři se snaží snižovat uhlíkovou stopu využitím solárních a dalších obnovitelných zdrojů. V minulém roce zde proběhla na zmenšeném ročníku festivalu Rock for People Hope premiéra stage poháněné vodíkem. Cílem areálu je být do roku 2030 klimaticky neutrálním a energeticky soběstačným.

PRVNÍ ČÁST LINEUPU
Anne-Marie, Jason Derulo, Little Big, 100 gecs, Ashnikko, bbno$, Ben Cristovao, Calin, jxdn, KOJO, Masked Wolf, Palaye Royale, renforshort, STEIN27, The Stickmen Project, UPSAHL, Viktor Sheen a mnoho dalších.

Odkazy:
Web: www.sodapop.cz
Instagram: https://www.instagram.com/sodapopcz
TikTok: https://www.tiktok.com/@sodapopcz
YouTube:https://www.youtube.com/channel/UCNtszsi5nWn955Qu1H5bgRQ/featured
Twitter: https://twitter.com/sodapopcz
FB: https://www.facebook.com/SodaPopCZ

Rate this post

Více z LaCultury...

 • Čtěte z tváří jako z knihy24. října, 2015 Čtěte z tváří jako z knihy Autorem ještě docela čerstvé novinky z nakladatelství Jan Melvil Publishing je Paul Ekman, který se po více než 30ti letém působení na Kalifornské univerzitě rozhodl zpřístupnit své dílo […]
 • Gunman: Muž na odstřel31. března, 2015 Gunman: Muž na odstřel Jim Terrier (Sean Penn) je bývalý profesionální zabiják ve výslužbě. Dříve pracoval pro jednu z bezpečnostních agentur, která během občanské války v Kongu pomáhala udržet zahraničním […]
 • Mamííí,dívej – mamut!27. listopadu, 2014 Mamííí,dívej – mamut! Většina z nás žije v přesvědčení, že mamut byl „velkým, chlupatým slonem“, jedním z největších zvířat – přibližně stejně jako je tomu dnes. O to více vás překvapí exponáty při návštěvě […]
 • Indiánské léto a El Gaucho12. září, 2019 Indiánské léto a El Gaucho Crew udělalo významný nakladatelský počin. Vydalo v létě komiksovou klasiku od legendarních tvůrců eroticky laděných komiksů Mila Manary a Huga Pratta. Jak má recenzent LaCultury […]
 • Pod vodou se ukáže pravda3. července, 2015 Pod vodou se ukáže pravda Ne nadarmo se říká, že obal knihy prodává a v případě Pod vodou německé autorky Juli Zeh to platí dvojnásob. Tento nejnovější kousek z nakladatelství Host zkrátka v knihkupectví jen tak […]
 • Hra o nejslavnějším Čechovi 21. března, 2011 Hra o nejslavnějším Čechovi O kom tak asi může být? Že by o „otci vlasti“ Karlu IV., „tatíčku národa“ Tomáši G. Masarykovi, „učiteli národa“ Janu Ámosu Komenském, či o „všechnologu“ Járovi Cimrmanovi? Ani o jednom! […]
 • Hladová soutěž o kousky k Hunger Games21. listopadu, 2014 Hladová soutěž o kousky k Hunger Games Kdo si neodvratně sepjal nakladatelství Fragment s dětskými leporely, bude překvapen. Právě tenhle český gigant je totiž partnerem velkolepé soutěže o knižní a filmové ceny Hunger Games, […]
 • Martin Chodúr zasadí nový Hrášek4. února, 2010 Martin Chodúr zasadí nový Hrášek Půda pro sázení nového Hrášku začíná být připravená, čekáme již pouze na to, než opadne sníh, mrazy a bude se sadit! Znovuzrozený festival Hrachovka 2010 chystá mnoho příjemných novinek i […]
 • Dřevěná ZOO v Ostratě24. května, 2018 Dřevěná ZOO v Ostratě Je to už čtyři roky, co manželé Radek a Jolana Hudečkovi z lásky k masivním dřevořezbám založili sbírku soch zvířat. Dnes má zoo rozlohu přibližně 1 ha a nachází se zde více než 200 […]
 • Zaklínač: Blednoucí vzpomínky14. září, 2021 Zaklínač: Blednoucí vzpomínky Gerald z Rivie je pro většinu čtenářů kultovní postava, kterou stvořil polský spisovatel Andrzej Sapkowski. Gerald z Rivie je zaklínač, který putuje světem a za úplatu zbavuje lidi […]
 • Poletíme? vyrážejí na jarní šňůru12. března, 2019 Poletíme? vyrážejí na jarní šňůru Pravděpodobně nebudete potřebovat ani tři písně, abyste věděli, že se kapela Poletíme? nastálo zabydlí ve vašich přehrávačích. Koncerty této osmičlenné party se vyznačují plnými sály, […]
 • 21. června, 2014 Práce na dálku aneb kancelář je už zbytečná Mnozí z nás tráví cestováním do zaměstnaní hodinu, dvě či tři. Tři hodiny znamenají jednu osmu dne. Během této doby můžeme věnovat svůj čas věcem na kterých nám záleží jako je rodina, […]