Práce a zábava v jednom? Salsita Software spolu s Extroverts ukazují, že to jde. Klub pro zaměstnance nabízejí k pronájmu

1
Zdroj: Salsita Club

Softwarová společnost Salsita navázala spolupráci s kreativní digitální a produkční agenturou Extroverts. Cílem je propagace stylového klubu Salsita v Paláci Austria, který softwarová firma vybudovala nejprve jen pro své zaměstnance a nyní nabízí k pronájmu. Na podobě interiéru se podílel Pavel Fuksa, český grafický designér, ilustrátor a tvůrce reklamních kampaní.

Salsita Club se nachází v Paláci Austria na Andělu v Praze 5. Původní myšlenkou, která předcházela jeho otevření, bylo vybudování příjemného zázemí pro zaměstnance společnosti Salsita Software. „Úplně na začátku byla snaha získat více prostoru s ohledem na to, jak se společnost Salsita rozrůstala. Nakonec se nám podařilo vybudovat příjemný odpočinkový a konferenční prostor v suterénu paláce, který je škoda využívat jen pro interní firemní účely,“ popisuje Simona Tymichová ze společnosti Salsita Software.

Na otevření klubu spolupracuje společnost Salsita s kreativní digitální a produkční agenturou Extroverts. Cílem jejich spolupráce je podpořit propagaci a online komunikaci klubu, a také využít prostory pro jejich klienty a projekty. „Salsita club je zajímavé místo s nádechem tajemna, které je jako stvořené právě pro individuální kreativní koncepty různých akcí nebo privátních párty. Club má osobitý a živý design, který se dá jednoduše upravit podle potřeb samotných klientů,“ popisuje Lenka Halásová, majitelka agentury Extroverts.

Otevření klubu nejen zaměstnancům Salsita Software zkomplikovala situace spojená s pandemií COVID-19. „Společně s Extroverts chceme nyní informaci a vůbec myšlenku, že práce a zábava se nemusí nutně vylučovat, dostat do povědomí širší veřejnosti,“ doplňuje ke spolupráci Simona Tymichová.

Jedinečný prostor, který „voní“ uměním

Prostor klubu Salsita navrhl architekt Michal Nováček. Záměrem bylo vytvořit útulné místo, ve kterém se každý bude cítit dobře a uvolní se, zároveň to bude místo živé. „Místo je samo o sobě unikátní a velmi silné. Jedná se o velkoryse klenutý podzemní prostor skvělý na koncerty. Ve své práci se vždy snažím skloubit designové kusy nábytku s artefakty z bazaru nebo starožitnými kousky. Mám rád, když prostor není jen praktický, ale je i krásný, překvapivý a vtipný,“ popisuje Nováček.

Nově příchozí hned zaujme barevná geometrická stěna, za kterou stojí známý český grafický designér, ilustrátor a tvůrce reklamních kampaní Pavel Fuksa, který byl v letech 2014, 2016 a 2018 zařazen na seznam 200 nejlepších ilustrátorů světa, časopisem Computer Arts pak mezi 30 nejlepších grafických designérů pod 30 let. „Inspirací mi byly odstíny chutí chilli papriček z celého světa a psychiku formující zážitky při jejich konzumaci.

Zvolené tvarosloví vychází z organických elementů, vyskytujících se v přírodě. Vybraná barevná paleta skvěle doplňuje interiér, kde tvoří unikátní a jasně rozpoznatelné pozadí pro všechny druhy zážitků, které mohou znalci od podobně exkluzivního hudebně-kulturního klubu čekat,“ doplňuje designér klubu Pavel Fuksa. V dubnu 2019 byl tento projekt vybrán mezi nejlepší díla v kategorii Surface Design na portálu Behance, který sdružuje umělecké projekty z celého světa.

Díky všestrannému vybavení a ničím neomezené otevírací době nabízí zázemí pro akce všech typů – od snídaní, přes firemní prezentace a workshopy až po divoké večírky. Klub je vybaven barem, včetně profesionální zvukové aparatury se spoustou prostoru pro tanec a karaoke party. Nabízí také posezení, stolní fotbal, stolní tenis a dětské křídlo. „Jedná se o opravdu multifunkční prostor. V klubu současně probíhá také řada zájmových aktivit, jako jsou lekce hry na kytaru a na klavír, jazykové kurzy. Máme dokonce malou tělocvičnu s boxovacím pytlem, který se po těžkém dni může hodit,“ dodává Simona Tymichová.

O společnosti Salsita
Salsita je digitální produktová agentura, která navrhuje a vyvíjí webová a mobilní řešení pro firmy, které se chtějí odlišit, zapojit své zákazníky a rozšířit své podnikání. Specializuje se především na e-commerce, webové a mobilní dashboardy, editory online obsahu a vizualizaci dat. Salsita 3D Configurator vznikl k vývoji elegantního, nákladově efektivního 3D produktového konfigurátoru, vizualizace a návrhových řešení pro značky a maloobchodníky napříč průmyslovými odvětvími od spotřební elektroniky po nábytek, módu a další. Salsita vyvinula digitální řešení pro společnosti jako GoodData, AVAST, eBay, SAP, Texas Instruments nebo First American Financial.

O Extroverts
Extroverts je kreativní produkční agentura působící v off-line, online a virtuálním prostředí, která je na trhu již 8 let a má za sebou realizace doma i v zahraničí. Mezi její klienty patří Hello Bank, L’Oréal, Mastercard, DHL, Velkopopovický Kozel a další. Agentura se zaměřuje na experiential a engagement, kdy zapojují sledující pomocí emocí a podprahově. Tým Extroverts nejraději mění staré způsoby a díky gamifikacím dává zavedeným postupům nový dech a význam.

Rate this post

Více z LaCultury...

 • Seth Lakeman vydal novou desku a rozhodně nezklamal27. srpna, 2010 Seth Lakeman vydal novou desku a rozhodně nezklamal Muž ověnčený několika Grammy vydal již pátou řadovou desku a rozhodně nikoho nenechal na pochybách, že je stále nejlepším folkovým zpěvákem současnosti.
 • My Tři králové jdeme k Vám6. ledna, 2011 My Tři králové jdeme k Vám Jestlipak víte, co je dnes (tedy 6.ledna) za den? Zajisté si většina z Vás vzpomene, že slavíme Tři krále (Kašpar, Melichar a Baltazar). A mnozí je možná i potkáte, jak chodí od domu k […]
 • Cesta z ghetta je trnitá1. prosince, 2022 Cesta z ghetta je trnitá Když jsem v mládí přičichl k punku, některé texty hudebních kapel popisujících policisty jako nacisty, kteří po šichtě svléknou uniformu a nazují kanady, mi přišly kapku přehnané. Kniha […]
 • V jednoduchosti je síla7. října, 2012 V jednoduchosti je síla Po nedávné recenzi Čtyřhodinového těla, knihy věnující se rozvoji osobnosti, se tentokrát podíváme na dílko z podobného soudku. Dnes se ovšem nebudeme zabývat rozvojem fyzických atributů, […]
 • The Subways Lucerna Music Bar milují, po roce se vracejí na místo činu!26. března, 2010 The Subways Lucerna Music Bar milují, po roce se vracejí na místo činu! Prošvihli jste loni v dubnu pražský koncert The Subways? Máte možnost to teď napravit! Téměř na rok přesně se kapela do Prahy vrací, aby opět převrátila Lucerna Music Bar naruby.
 • Černobyl na kolečkách opět dojímá silou lidské pomocu4. listopadu, 2021 Černobyl na kolečkách opět dojímá silou lidské pomocu Před čtyřmi lety putoval vozíčkář s roztroušenou sklerózou, Honza Dušek, spolu se svým týmem 640km Španělskem do Santiaga de Compostely. Nyní se mu tým v čele s organizátorem Petrem […]
 • Dead Pope’s Company – Feed our piggy25. prosince, 2012 Dead Pope’s Company – Feed our piggy Šumperská rock'n'rollová partička představuje svůj speciální videoklip s názvem „Feed our piggy“.
 • Doprdelesvěta!5. června, 2009 Doprdelesvěta! Táto veselá tragédia nám ponúkne tridsať minútový náhľad do života troch mladých chalanov, ktorý „si vypožičajú" auto a vyberú sa hľadať prdel světa. Ich cesta začínajúca v Brne ich […]
 • Dobrodružství Titanicu25. února, 2016 Dobrodružství Titanicu Dne 15. 4. 1912 na své první plavbě ztroskotal Titanic, největší osobní parník, označovaný jako „nepotopitelný“ symbol velkolepého rozvoje techniky. Zahynulo tehdy více než 1500 osob z […]
 • Symfonický cyklus pokračuje1. března, 2012 Symfonický cyklus pokračuje Už sedmým koncertem pokračuje Velký symfonický cyklus Janáčkovy filharmonie, který představuje nejen skladby vážné hudby, ale i známé umělce.
 • Obskurní svět knih II.12. března, 2016 Obskurní svět knih II. Je to snad přirozenost našeho národa. Prostě to udělej, nějak, odbudeš si svou povinnost, a potom po nás potopa. Na budoucnost se neohlížej. Politici či řemeslníci, učitelé či lékaři, lidé […]
 • Radůza: Miluju Vás, Ostrava na to: Miluju Radůzu14. října, 2011 Radůza: Miluju Vás, Ostrava na to: Miluju Radůzu Někteří z nás dostali od Boha dar shůry, a to zlato v hrdle. Jiní, ti to stáli v řadě o kousek dál, lásku a něhu k hudebním nástrojům a citlivý muzikantský sluch. Jsou mezi námi i tací, […]