Vyprávění, které pomáhá. Nejčtenější česká prozaička současnosti oživila zvířecího maskota Nadace Terezy Maxové dětem

Alena Mornstajnova Teribear audio OneHotBook
Teribear - Tajemství modré krabice

Teribear je méďa-hrdina a také maskot Nadace Terezy Maxové dětem, která už čtvrt století hledá domov nejmenším bez rodiny. V audioverzi pohádky Aleny Mornštajnové červenému plyšovému
medvídkovi vdechl život herec Hynek Čermák. Podíl z jejího prodeje poputuje na konto nadace.

Spisovatelka a překladatelka Alena Mornštajnová se do širšího povědomí zapsala především svojí tvorbou pro dospělé čtenáře. Nedávno ale představila v pořadí již sedmou knihu, tentokrát určenou nejmladším dětem. V nádherném příběhu o přátelství, odvaze i bytostné potřebě někam a k někomu patřit oživila medvídka Teribeara, dlouholetého maskota nadačního úsilí Terezy Maxové. Krátce po knižním vydání si děti příběh plyšového médi můžou také poslechnout. Vydavatelství OneHotBook přináší audioverzi načtenou hercem Hynkem Čermákem. Za mikrofon usedla i sama Tereza Maxová, která načetla věnování v úvodu pohádky.

Z jedenácté krabice, která Tomově mamince nedopatřením vypadla v zahradě u lesa, vylezlo malé chlupaté stvoření. Je to medvídek Teri, příjmením Bear, dohromady Teribear – ale červený, a proto se obává, že mezi lesní zvířenu tak docela nepatří. Aby nemusel přespávat v krabici jako bezdomovec, urychleně se poohlíží po lepším pelíšku. Do hnízda hodné veverky Simonky při své nešikovnosti nevyšplhá, ale třeba líp pořídí v zoo, kde pátrá u blahosklonné žirafy Žofie, legračních manželů Brtníkových i Simončina brblavého bratránka Filipa. Brr, klec očividně nebude to pravé… Odhodlaný, přátelský a věčně dobře naložený medvědí tulák vyzkouší i cirkus, byť pro kočovný život artisty nemá ideální vlohy. Poradí mu protřelá liška Eliška či potrhlá drbna Andrea Sojková, kde by se mu žilo úplně nejlíp?

Na zvukovou verzi své knihy se těšila i sama Alena Mornštajnová, o níž je známo, že audioknihy ráda poslouchá. „Když jsem se dozvěděla, že knihu o červeném medvídku Teribearovi bude namlouvat Hynek Čermák, napadlo mě, že bych ráda viděla výraz v jeho obličeji v momentě, kdy mu čtení navrhli. Hynek je prostě prototyp chlapa a medvídek Teri zase malá chlupatá červená kulička měkká na dotek. Výběr interpreta byl v každém případě skvělý, jelikož do příběhu vnáší další lehce humorný nádech. Obzvlášť v pasážích, kdy namlouvá role ženských postav – veverky Simonky nebo paní Sojkové –, je i díky jeho interpretaci o zábavu postaráno,“ komentuje spisovatelka volbu dramaturgů vydavatelství.

Audiokniha v celkové délce 1 hodina 44 minut vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních
distribucí (za 299 Kč) i jako CD mp3 (za 349 Kč). Část výtěžku z prodeje audioknihy poputuje na konto
Nadace Terezy Maxové dětem.

UKÁZKU Z AUDIOKNIHY si můžete poslechnout ZDE.

Alena Mornstajnova Teribear audio OneHotBook
Teribear – Tajemství modré krabice
Rate this post

Více z LaCultury...