Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Brněnský svátek módy – Styl a Kabo

Styl a Kabo je zaměřený především na samotné vystavovatele, návrháře a prodejce módy, ale přesto se na něj přijdou podívat každý rok, v posledních několika letech dokonce každý půl rok, tisíce lidí, kterým móda není cizí. V únoru tohoto roku přišlo 14 500 návštěvníků z řad „normálních“ občanů. Mohli vidět celkem 522 firem z 22 zemí.

Stejně jako každý ročník nesmí chybět ani módní přehlídky. Na přehlídkových molech se objeví nové kolekce plavek, spodního prádla, společenských šatů, klasické a džínové módy i obuvi. Budou se konat i soutěžní přehlídky českých a slovenských návrhářů pod názvem Top Styl Designer. Mezi soutěžícími jsou Brice Mensah, Zuzana Kubíčková nebo Blaženka Ostrovská. 25. 8. budou vyhlášeny výsledky soutěží Česká kvalita a Cena Nadace Jana Pivečky, které se účastní mladí designeři obuvi a kožené galantérie. O den později se návštěvníci dozví jméno vítěze Top Styl Designer. K dalším lákadlům, tentokrát hlavně pro opravdové znalce, patří semináře a přednášky o módě a nových kolekcích.

Mimo hlavní tahače festivalu bude připraven jako doprovodný program In forum – novinky a zajímavosti u oboru spodního prádla a plavek, stánky módních časopisů z Česka i zahraničí, Kabo fórum – informace a zajímavosti o obuvi, ukázky z tvorby odborných škol, novinky o kosmetice a účesech. Navíc v každém pavilónu bude i odpočinková zóna.

Tento rok se představí víc než 600 značek z 21 zemí. Na molech uvidíme 36 módních přehlídek pro zimu a podzim od Jablonexu, OP Prostějov, Converse, Scholl, Salomon, Levante, Gape sport a mnoha dalších.