Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

NEZAVÍRAT

 

Pouta nás provází celým životem. Od narození jsme připoutáni k matce, od které se postupně vzdalujeme, abychom zakládali rodiny vlastní, a vytvářeli si tak pouta k našim dětem. Někdy se můžeme cítit ve vztazích příliš spoutáni, někdy si zase druhého chceme připoutat k sobě. Mrzí nás, když se pouta přetrhají a snažíme se je svázat opět dohromady. Máme pocit, že nás povinnosti omezují a toužíme se vymanit ze stereotypu. V rozletu nám brání strach, a proto se v těch poutech nakonec hezky zabydlujeme. Lpíme na jistotách a přikládáme to své přirozenosti.

Foto z představení (Zdroj: Tereza Přibylová, PR)

Foto z představení (Zdroj: Tereza Přibylová, PR)

Představení Nezavírat by nám mělo ukázat jinou verzi naší iluze o realitě. Teprve ve chvíli, kdy přestáváme s něčím počítat, na něco se spoléhat nebo se příliš upínat na blízké osoby či budoucí situace, se nám otevírají nové možnosti. Zahoďme tedy veškeré zaručené jistoty a užívejme si kouzlo okamžiku. Je jen „teď a tady“ a my jdeme vstříc všemu, co k nám přichází.

Původně Boková zamýšlela, že by byli aktéři zavěšeni na akrobatických šálách, nakonec se ale rozhodla ubrat představení trochu té ladnosti a šály vyměnit za pevná lana. Ty právě více korespondují s myšlenkou pevných pout a jistot. Nezavírat tedy bude jedno z těch projektů, které neslibuje jen dokonalý vizuální zážitek, ale také hlubokou myšlenku.

Uvidíme se v NoDu!