Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Gabin po letech opět v Praze

Když tu Gabin v roce 2008 hráli poprvé (i tenkrát to bylo v Paláci Akropolis), tak bylo vyprodáno do posledního  místa. Hodně lidí mi potom říkalo, že se o koncertu dozvěděli pozdě, a že pak už lístky nesehnali. Je fakt, že právě tahle kapela není hlavním tahounem kulturních rubrik všemožných periodik (jak se pak má jeden dozvědět, že tu budou hrát!). Ale vidíte to, i tak bylo plno. A předpokládám, že letos tomu nebude jinak.

Gabin, zdroj: www.gabinonline.com

Gabin, zdroj: www.gabinonline.com

Jak mi jednou řekl můj táta, mám zálibu ve „zvláštích, možná trochu podivných kapelách“. A já to přiznávám. Nemám ráda kapely, co hrají obyčejnou muziku, kterou hraje každá druhá hudební formace. Musí to mít nápad, nějak se to odlišovat. A právě Gabin to splňuje. Italské duo ve své tvorbě spojuje prvky jazzu, hudby šedesátých, někdy i třicátých let, bossanovy, soulu, funku a elektra. Ale nečekejte nějakou bláznivou (italskou) taneční „tucárnu“. Řekla bych, že ač je to asi hudba taneční, zároveň je taková celá vyklidněná. Prostě tak akorát na příjemný večer s přáteli. Navíc vás tahle hudba, alespoň v myšlenkách, přenese do teplých krajů, což se zvlášť v těchto mrazivých dnech může celkem hodit.

Velmi povedené spojení jazzových melodií a elektra mají na svědomí jazzový basák Max Bottini a chilloutový DJ Fillipo Clary. Předtím, než se dali dohromady, si hrál každý to svoje. Asi ne úplně špatně (to vážně nevím), ale jednoduše o nich nikdo nevěděl. Zvrat hodný antického dramatu nastal až ve chvíli, kdy své síly spojili. S  jejich úplně prvním singlem, už zmíněným Doo Uap Doo Uap Doo Uap , udělali díru do světa. Bezejmenné debutové album z roku 2002 (hledejte prostě pod názvem“ Gabin“) se setkalo s příznivými ohlasy. Gabin procestovali celou Evropu a remixovali projekty West Indian Girl, Piper nebo Fauxliage. Novinku Mr. Freedom uvedl v roce 2005 stejnojmenný singl s Edwynem Collinsem za mikrofonem.

V roce 2008 se Gabin dočkali svého best-of výběru a také začali pracovat na nové desce, která vyšla v dubnu 2010 pod jménem Third and Double. Na dvou discích zde italské duo obklopené spolupracovníky znovu odhaluje svět popových popěvků nasáklých jazzem a soulem.

Na albu se objevuje také třeba Chris Cornell ze Soundgarden, který ve skladbě Lies potvrzuje, jak skvělou ruku mají Gabin při výběru vokalistů pro své nahrávky (na minulý koncert v Akropoli si v roce 2008 přivezli  jihoamerickou zpěvačku Miu). Na první desce se tak představuje například Ana Carril Obiols z Mano Negra, na druhé najdeme dvojnásobnou držitelku Grammy, jazzovou zpěvačku Dee Dee Bridgewater. Během osmi let hudební kariéry Gabin se jejich skladby objevily v televizních reklamách, seriálech (např. Sex ve městě nebo Odpočívej v pokoji) a ve spoustě kompilací, o nichž všechno řeknou jejich názvy – Pinacolada, Campari Lounge nebo Lazy Sunday. Jak už jsem říkala, teplé kraje volají.

Chcete-li se tedy pořádně odreagovat neváhejte a vyražte si zajistit místo na této únorové letní party.  V Paláci Akropolis bude totiž 17.2. krásně. Gabin to jistí.

Předprodej tradičně v síti Ticketpro (500 korun plus poplatky), nebo přímo v kavárně Paláce Akropolis (500 korun rovných). Na místě už to bude za 570 korun (ale vážně doporučuju ten předprodej).

Více informací :
www.gabinonline.com
www.myspace.com/myspacegabin

Veronika Schieblová

Miluju hudbu. Zpívám. Miluju film. Na ty jen koukám. Tak jest:)

More Posts