Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Pro své sny až na Most hrdinů

Jestli patříte do jedné z výše zmíněných skupin, zřejmě je zbytečné cokoliv dodávat. S Narutem si už nějakou chvíli tykáte, základní výcvik máte za sebou a mise, ty už se dávno přestaly počítat. Svět nindžů máte zkrátka coby kunaiem dohodil a všechny čtyři vydané svazky leží pěkně urovnané na polici. Takové fanoušky trojka ani čtyřka nemohly zklamat, protože jak už jsem uvedl, rozvíjí a zároveň uzavírají první pořádné dobrodružství.

Naruto 4, zdroj: crew.cz

Na pomezí obou aktuálních dílů začíná nabírat na obrátkách souboj s tajemným chlapcem Haku a jeho démonickým pánem Zabuzou. Netradiční dvojice rozjíždí pořádné peklo, kterým si mladí nindžové v čele s mistrem Kakašim projdou přes nějakých stopadesát – výborně zpracovaných – stran, kde Kišimoto na celém spektru úderů a chvatů předvádí, že mu kresba takto vypjatých a svižných momentů prostě pasuje. Bojechtiví čtenáři si nepochybně přijdou na své, zvlášť když se hlavní hrdinové dostanou do úzkých, což celou akci ve výsledku ještě více napumpuje. Technika střídá techniku, na povrch vyvěrají emoce, první kapky krve smáčí bojiště. Stačí chvíle nepozornosti a ležíte na zemi. Rozhodně se ale nejedná o monotónní sled událostí, příběh je namíchaný tak, aby čtenář ochutnal od všeho trochu a užil si krom bumprásků i dostatek „klidnějších“ pasáží s dialogy.

Jádro komiksu tentokrát netvoří přímo blonďatý postrach Naruto, ale právě tajemní protivníci a jejich vztah a vzájemné pocity, které ostatně celé Kišimotovo univerzum provázejí v mnoha obměnách po celou dobu. „Démon z Mlžné“ Momoči Zabuza je ambiciózní a chladnokrevný nájemný vrah, jeden ze sedmi legendárních šermířů, který se ujal mladého sirotka Hakua, rovněž velmi unikátního bojovníka s vrozenou bojovou technikou – schopností. Haku za to ke svému společníkovi bezmezně vzhlíží. Jeho snem je naplnění Zabuzových snů a pro tento cíl je ochoten obětovat i vlastní život.

Pro své sny se také všichni nakonec sejdou na stavbě mostu, který se má stát symbolem samostatnosti a znovunabytého odhodlání místních obyvatel. Jasná je ale v tomto případě pouze jedna věc, aby děj pokročil, někdo bude muset zemřít a snad nebude vadit, když prozradím, že slzy potečou na obou stranách…

Pokračování fenoménu postupně a s jistotou sobě vlastní zatíná pomyslné drápy, kterými si hodlá čtenáře udržet minimálně dalších pár let, alespoň co se České republiky týče. Byť je příběh místy naivní a přímočarý, věřím, že se dobře pobaví i starší čtenáři, kteří nemusí zrovna patřit do cílovky šónen mangy jako je Naruto. Napomáhá tomu rozhodně i příjemný český překlad a celková péče, zejména u nejrůznějších úderů a zvuků, na které je zkrátka radost pohledět a nezbývá než vyseknout pořádnou pochvalu a dík za věnované úsilí. Teď už jen aby ta mnohasvazková délka postupem času stárnoucí zájemce neodradila.

Název: Naruto 3: Pro své sny, Naruto 4: Most hrdinů
Autor: Masaši Kišimoto
Kresba: Masaši Kišimoto
Počet stran: 208, 188
Cena: 179 Kč
Vydal: Crew, 2011

Daniel Šácha

Daniel Šácha

Potulný pisálek a nadšený japanofil. A nejlépe obojí dohromady.

More Posts