Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Chodí Joker okolo, nedívej se Batmane na něho

Všichni geekové mají díky Crew perfektní Vánoce. S parádní nadílkou si pospíšil arciklaun Joker, který se rozhodl zahrát si s Batmanam na kočku a na myš, respektive jako klaun s netopýrem, který se mu připletl do manéže, a dříve než ho sekerou rozmázne o zeď, si s ním zahraje nevídanou show. Nejdříve si však tuto hru zahraje s ostatními.

Joker se po roce velkolepě vrácí do Gotham City, nejdříve si však udělá menší zastávku pro svůj nezaměnitelný obličej, který si  uložil do úschovny důkazů na místním policejní stanici. Při této události si pohraje s celým místním policejním oddělením, komisařem Gordonem nevyjímaje. Je to zatraceně drsná hra na kočku a na myš. Kde myšky jsou místní ochránci pořádku, marně se snažící kocoura Jokera zastavit. Joker si skvěle s nimi pohrává, trousí vtipy o klaunech…Znáte ten vtip? Přijde Joker na policejní stanici…Vy ho znáte?

„A co třeba tohle? Strážníků Bradtree“ Do baru vejde klaun….

Ne, prosíím! Nepřibližujte se!

Aha, takže už jste ho slyšeli, co?“

Hra se teprve rozjíždí.

Naprosto excelentní práce scenáristů Scotta Snyder, Grega Capulla a a kreslíře Jocka Vás vtáhne do velmi vydařeného souboje mezi arcišílencem Jokrem a ochráncem Gothamu Batmanam. Celé střetnutí neustále graduje a ústí do překvapivé pointy, kterou bych vám tak rád sdělil, ale žel, milí batmanovští geekové, to nelze. Těžko by se mi neslo vědomí, že jsem připravil o luxusní počteníčko.  Nedávno jsem totiž, jako znalý Tolkiena, prozradil kamarádovi výsledek třetí třetiny knižního Hobita a zcela, ale opravdu  zcela, jsem ho připravil o chuť užít si finální jízdu s Petrem Jacksonem. Představivost mysli mnohých lidí je bezbřehá a není radno je ničit, obzvlášť v případě světa komiksových románů.

Batman: Smrt rodiny jsem si opravdu užil. Nelze to popsat, jako velkolepý souboj titánů dobra a zla, kteří dokážou manipulovat s okolím, jít si za tím, co chtějí, a hlavně užít si souboj. Proto se Joker odmlčel, připravoval skvělé show, a to jen a jen pro svého Batmana. Taky jste si položili otázku, proč Batman nikdy nezabil Jokera a Joker zas Batmana? Proč Joker nikdy si nepřál dozvědět, kdo je za tou maskou?

Přátelé, co hraje Joker s Batmanam, to hraje muž se ženou a žena s mužem. Manipulativní a často drsnou hru, která je pro všechny zúčastněné hnacím motorem k velkolepým věcem. Pokud do té hry přidáte další hráče, stává se to hrou společenskou… Pak tu máme dvě skupinky. Na straně Jokera je to šílený ansábl Gothamských šílenců v Arkhamově léčebně a Cobblepota a na straně druhé je to Batman a jeho rodinu zahrnující svého času Alfreda, Gordona, Robina, Nightwinga, Batgirl, Red Hooda a Red Robina… Nepřipadá Vám to setkání dvou rodin na rodinné oslavě na které se opět na roky rozhádají?

Inu Batman:Smrt rodiny je parádní román, který je pokud možno dopřát i se zvukovým doprovodem Christophera Dreka.

Batman: Smrt rodiny

Scénář: Scott Snyder a James Tynion

Kresba: Greg Capullo a Jonathan Clapion

Nakladatelství Crew, 2014, 449 Kč