Rufus Wainwright nachystal devátou studiovku

Rufus Wainwright patří mezi nejvýraznější umělce již od svého debutu z roku 1998. Nyní se vrací po dvouleté pauze s novou deskou Out Of The Game, která bude již devátou v pořadí.

Poslední období bylo pro Rufuse velmi náročné. Narodila se mu dcera Viva, zemřela mu matka – zpěvačka a skladatelka Kate McGarrigle a zasnoubil se se svým přítelem Jornem. Všechny tyto zásadní události v jeho životě se odráží i ve dvanácti nových písních, které na desce Out Of The Game najdeme.

Album je podle autora samotného inspirováno 70. lety, nejvíce pak hudbou Eltona Johna, Davida Bowieho a kapely Queen. Celé natáčení započal Rufus v květnu minulého roku, role producenta se zhostil Mark Ronson. Prvním singlem z desky se stala titulní píseň Out Of The Game, ke které Rufus již stihl natočit velmi působivé video. Do hlavní role klipu obsadil fantastickou herečku Helenu Bonham Carter, manželku režiséra Tima Burtona.

Album “Out Of The Game“ vyjde 23. dubna na vinylu, CD a jako digitální download. A aby toho nebylo málo, potěší Rufus tímto novinkovým albem, ale i výběrem toho nejlepšího z let minulých, svoje české příznivce! Vystoupí totiž na letošním festivalu Colours of Ostrava, který se letos koná v termínu 12. – 15.7. – www.colours.cz

Rate this post

Více z LaCultury...