Oblíbená sestra

Štěsťokopky je populární reality show, ve které účinkuje pět úspěšných žen a která se odehrává v New Yorku. Nejmladší a zároveň nejoblíběnější účastnicí je Brett. Teprve sedmadvacetiletá, s tetováním, ale úspěšná podnikatelka, a navíc čerstvě zasnoubená je trnem v oku ostatních účinkujících.

Mezi dalšími účastnicemi jsou i Kelly, Brettina starší sestra a obchodní partnerka, a Stefanie, nejstarší z účinkujících žen. Je tmavé pleti a věnuje se psaní erotických románů. Hodně se toho napovídalo o jejím sexy manželovi, tentokrát je ale v centru zájmu její konfliktní vztah s Brett, bývalou nejlepší kamarádkou. Nejnovější série Štěsťokopek má potenciál být i tou nejsledovanější, nikdo však netuší, že skončí vraždou…

Knihu Oblíbená sestra napsala americká spisovatelka Jessica Knollová. Už její prvotina, Nejšťastnější dívka na světě, zaujala svým propracovaným dějem a nečekanými zvraty, a Oblíbená sestra za ní vůbec nezaostává.

Prostředí reality show je pro čtenáře velmi atraktivní a díky tomu, že každá z hrdinek je jiná, není těžké vybrat si svou oblíbenou Štěsťokopku, které budete držet palce. Samotný příběh ale vyprávějí jen tři hrdinky – současnost přibližuje Kelly a o tom, co se dělo v minulosti, se rozpovídají Brett a Stefanie. Obě mají svá tajemství a obě jsou ochotné lhát, aby je ochránily. A nejen lhát, ale i vraždit, pokud to bude nutné.

Kniha je plná ženských intrik a podrazů, které hrdinky dělají, aby si zajistily víc prostoru ve vysílání. Neštítí se opravdu ničeho, no občas zapomínají, že se vše může obrátit proti nim. Autorka postupně dávkuje napětí a odhaluje kousky jednotlivých tajemství a ukazuje, čeho všeho jsou ženy schopné v honbě za slávou, bohatstvím a štěstím. To všechno je protkané myšlenkami a úvahami hrdinek, které, stejně jako celá kniha, osloví spíš ženy. Konec je překvapivý a zaručuje, že na knihu budete myslet i dlouho po dočtení.

 

 

Zdroj obrázku: jota.cz

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis