Nevědoucí se stala učednicí. Dokáže ale překonat všechny zkoušky?

Atelier spicatych klobouku
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Nevědoucí Coco se stala čarodějnickou učednicí. Doufá, že překoná všechny zkoušky, aby mohla osvobodit svou zakletou matku. Když ji ale Magická dozorčí rada obviní z použití Zakázané magie, věci se začnou komplikovat. Používání Zakázané magie se trestá ztrátou paměti, takže by se mohlo snadno stát, že na svou nešťastnou matku zapomene.

Čaroděj Qifrey, u kterého se Coco učí, ji však dokáže alespoň na nějaký čas před trestem ochránit, a tak ještě nic není ztracené. Stačí, aby dokázala, že opravdu nic špatného neudělala a že to, co se stalo, byla jen nějaká strašlivá náhoda. Qifrey ale ví víc, než tvrdí, a sleduje své vlastní cíle. A pokud mají Klobouky s krempou, které hledá, něco společného s Coco, nezastaví se, dokud nezjistí, co.

Série Ateliér špičatých klobouků, kterou napsala a nakreslila japonská autorka Kamome Shirahama, získala množství ocenění po celém světě, mezi nimi i Eisnerovu a aj Harveyho cenu za nejlepší manga sérií. V českém překladu ji vydává Nakladatelství CREW.

Druhý díl této mangy skončil napínavým zvratem, který na začátku třetího dílu tak trochu vyšuměl do ztracena. Všechno nasvědčuje tomu, že bude mít na děj velký vliv, ale zatím se jeho řešení odkládá na neurčito. Autorka se tentokrát zaměřila hlavně na Qifreyho, který zřejmě nebude klasický hodný čaroděj. O Kloboucích s krempou toho ví až podezřele moc, a navíc se snaží je najít bez toho, aby zjistili, že jim je na stopě. Ukrývá nějaké temné tajemství nebo mají společnou minulost?

Dalšími postavami, které dostaly hodně prostoru, jsou Coco a její nový kamarád. Další učednice se tentokrát v ději moc nevyskytovaly, ale jejich diskuse o tom, jak vidí svou budoucnost, byla zajímavá a a výborně dokreslila jejich charaktery. Více než na akci se tento díl soustředí na vysvětlení dalších reálií kouzelnického světa. Autorka se však neomezuje na strohé informace. Místo toho jednotlivé reálie nevtíravě zapracovala přímo do příběhu, díky čemuž je její svět fascinující a komplexní. Kromě pohádkově laděného příběhu s nádechem tajemna kniha zaujme i nádhernými kresbami.

Atelier spicatych klobouku
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz
Rate this post

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis