Pětiminutové Disneyovky pro čtení před spaním

obalka knihy zdroj www.albatrosmedia.cz
obalka knihy zdroj www.albatrosmedia.cz

Celý tucet krátkých příběhů oblíbených hrdinů, které děti znají z televizních obrazovek. To je nabídka knihy 5minutové Disney PIXAR pohádky, kterou vydalo nakladatelství EGMONT. 

Malé čtenáře i jejich rodiče čekají pohádkové příběhy hrdinů ze světa  Příšerek, s.r.o., Života brouka, Aut, Úžasňákových, Hledá se Nemo, Příběhu hraček, Vall-Iho i filmu Vzhůru do oblak, z nichž každý nabídne alespoň jednu pohádku.

Ukázku k prolistování a bližší informace ke knize naleznete zde.

Logo Albatrosmedia, zdroj.www.albatrosmedia.cz
Logo Albatrosmedia, zdroj: www.albatrosmedia.cz

Kniha je krásně zpracována. Má pevnou vazbu, klasické rozměry, bělostný křídový papír a velmi působivé ilustrace. Ty osloví svou prostorovostí, barevností i přizpůsobením pro nejmenší čtenáře.

Ostatně co se čtenářské náročnosti týče je text opět vhodný i pro děti na prvním stupni, díky velkému patkovému fontu písma a krátkým odstavcům na jednotlivých stránkách. Protože v téhle knize hrají ilustrace prim.

ukázka z knihy, zdroj: www.albatrosmedia.cz
ukázka z knihy, zdroj: www.albatrosmedia.cz

Samotné příběhy jsou spíše zábavné než-li poučné. Vyprávějí o přátelství, malých dobrodružstvích, používají přímou řeč a hlavně – vystupují v nich staří známí.  Filmoví hrdinové oblíbení pro svou charismatičnost.

oblíbená písnička z filmu Hledá se Nemo, zdroj: www.youtube.com

Kniha 5minutové Disney Pixar pohádky vychází v edici Disney, která nabízí téměř tři desítky knih. Na webu La Cultura jste si již mohli přečíst recenzi na Usínací sbírku pohádek a Zvířátkovou sbírku pohádek. U nás tak byla sbírka 5minutových pohádek sázkou na jistotu, která nezklamala.

obalka knihy zdroj www.albatrosmedia.cz
obálka knihy, zdroj: www.albatrosmedia.cz
5/5 - (1 vote)

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.