V Horách šílenství H. P. Lovercrafta 2

Mountains of Madness 02 CZ8 kor.indd
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

V Horách Šílenství H. P. Lovecrafta 2 je komiksovým pokračováním adaptace klasického hororového románu, který na dlouhá léta zmrazí krev v žilách čtenářům. Fantastický Gó Tanabe, japonský scenárista a kreslíř, vytváří naprosto fascinující vizuální zpracování tohoto temného a tajemného příběhu, který vám nedá spát.

Mountains of Madness 02 CZ 9 kor stranky3 moire.indd

Příběh nás zavede do nehostinných antarktických hor, kde se výzkumný tým Miskatonické univerzity vydává na riskantní misi. Po tragédií je nutné najít posledního přeživšího ze skupiny. Na záchrannou misi se vydává Dyer a Danforth. Po nebezpečném letu přistanou v tajemném a obrovském, pradávném městě, které se nečekaně skrývá v těchto nehostinných končinách. Zde se rozplétá temný příběh, který odhaluje hrůzy, jež tajemství věků na Zemi skrývá.

Mountains of Madness 02 CZ 9 kor stranky3 moire.indd

Komiksová adaptace zachycuje strhující atmosféru původního románu, přičemž se pohybuje na hraně vědeckého bádání a nadpřirozené hrůzy. Postavy Dyer a Danforth jsou zde věrně vykresleny a čtenáři je mohou sledovat na jejich cestě do neznáma, kde se setkávají s nelidskými entitami a odhalují fantastická tajemství o stvoření světa, který dnes ovládá homo sapiens sapiens.

Vizuální stránka komiksu je velmi působivá, přičemž Gó Tanabe si dává záležet na detailech a atmosféře. Obrázky ožívají a poskytují čtenářům vizuální podnět k prozkoumání temnoty, která obklopuje příběh.

V Horách Šílenství H. P. Lovecrafta 2 je skvělým pokračováním adaptace tohoto klasického hororového příběhu a přináší poctivý respekt k dílu H. P. Lovecrafta. Je to nejen pro fanoušky originálního románu, ale i pro všechny, kteří hledají strhující hororový komiks, který vám bude táhnout k životnímu zážitku.

 

Mountains of Madness 02 CZ 9 kor stranky3 moire.indd
Zdroj obrázků: www.crew.cz
Mountains of Madness 02 CZ8 kor.indd
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz
Rate this post

Více z LaCultury...