Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Predátoři a Vetřelci se opět chystají na lov

Třetí film o humanoidních vesmírných lovcích s hi-tech zbraněmi a dlouhými dredy dostal jednoduchý název Predators. Ten si vzal pod ochranná křídla režisér a producent Robert Rodriguez, který stojí za výborným Sin City, ale i podivnými filmy pro děti. Po spekulacích o vhodné osobě na režisérské židli, se na ni nakonec usadil americký režisér s maďarskými kořeny Nimród Antal, který loni překvapil atmosférickým Motelem smrti. Příběh se bude točit okolo skupiny devíti lidí, schematicky rozdělných podle národnosti a potřebného vybavení, dojde tak na Japonce s katanou, Mexičana s uzi či francouzskou sniperku. Tyto nejnebezpečnější příslušníky lidské rasy unesou Predátoři na svou domovskou planetu, aby se stali součástí lovu pro zábavu. Jako kořist, samozřejmě.

Nimrod Antal, zdroj: www.nimrodantal.com

Nimrod Antal, zdroj: www.nimrodantal.com

Rodriguez s Antalem slibují poctivou akční vybíjenou, která bude odkazovat na první díl Predátorů, nicméně přicházejí i s vlastními nápady. K lovu se připojí i mimozemské verze psů a ptačích dravců a celé zábavě bude velet Predátor s unikátními schopnostmi, pojmenovaný Black Super Predator.

Odtajněno bylo i obsazení, které je více než zajímavé a lahůdkové, dokonce se mluví o konkurenci pro Expandables Sylvestera Stallonea. Nejdiskutovanějším atributem se však na novém Predátorovi stalo obsazení hlavní role nájemného žoldáka. Tu si zahraje oscarový herec Adrian Brody, známý z filmů Pianista, King Kong nebo Vesnice. Jeho zkušenosti i proporce totiž odpovídají tak leda predátoří jednohubce.  Sériového vraha si zahraje herec Topher Grace, který ztělesnil Venoma ve třetím Spidermanovi. Francouzskou profesionální vražedkyni uvidíme v podání čím dál známější herečky Alice Braga, která nedávno sekundovala Willu Smithovi v Já, legenda a v neposlední řadě nesmím zapomenout na Dannyho Treja, který od sekaček na trávu povýšil na mexického zabijáka. Šušká se i o miniroličce pro Arnolda Schwarzeneggera či Dannyho Glovera. A lov může začít.

Predátor, zdroj: http://www.mini.miniih.com

Predátor, zdroj: http://www.mini.miniih.com

O pátých Vetřelcích, pravděpodobně nejsympatičtějších slizkých zrůdách, se toho až tolik neví. Jisté je zatím jen to, že budou. Mělo by jít o prequel, tedy o události, které se odehrály ještě před prvním dílem. Režie by se měl ujmout Ridley Scott, což u fanoušků budí obrovská očekávání. Právě Scott stojí za prvním Vetřelcem, který je na poli sci-fi hororu nefalšovanou legendou. Tři pokračování Vetřelec putoval po různých režisérech, nostalgicky to tak připomíná návrat dítěte ke svému otci. O scénáři se zatím nic konkrétního neví, stejně tak o návratu Sigourney Weaver do životní role Ripleyové. Vzhledem k tomu, že se má příběh pohybovat před příletem Nostroma, není účast dnes již šedesátileté herečky moc pravděpodobná.

David Bulawa

Obyčejný, snad milý student z Ostravy s multi-rozsahem zájmů. Čeká mne studium kulturně-politické geografie a biologie na Ostravské univerzitě, které bych chtěl více usměrňovat k asijským nejen lingvistickým vědám. Miluji Japonsko, v poslední době i Koreu, Taiwan, Čínu i jiné země jihovýchodní Asie. Miluji hudbu, jak západní tak východní - nalézt v mém ipodu poslední hit Nelly Furtado nebo Kobukura není tedy výjimečný jev. Miluji filmy, jsem závislý na CSFD, a taktéž bedlivě sleduji a kritizuji západní a východní kinematografii. Miluji zvířata - a to většinou ne ta moc oblíbená. Proto mi vadí, když někdo nazve delfíny rybami nebo napíše ve slově medúza kroužkované u. Díky příležitosti přispívat na LaCultuře vás budu chtít seznámit s u nás neoprávněně opomíjenými kulturními střípky daleké Asie.

More Posts