Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

The Boys are back in town – The Expendables

Možná je na recenzi trochu pozdě. Berte to tedy jako drobné zhodnocení, chvilkové nutkání vyjádřit několika slovy pocit z čerstvě zhlédnutého snímku, které snad navnadí ty, kteří stejně jako já nevyrazili hned, ale možná ještě stále váhají.

The Expendables - Sylvester Stallone

The Expendables - Sylvester Stallone

Poslední dobou mám tradici přistupovat k divácky atraktivním filmům spíše skepticky. Věřte nebo ne, vždycky to tak nebylo. Snad je to touhle dobou nebo přibývajícím věkem, kdo ví. Tak jako tak, Stallonovi Postradatelní na tom byli podobně. Představitel populárních postav jako Rocky a Rambo ostatně nikdy nepatřil k mým oblíbencům. Možná za tím bylo ono pomyslné soupeření se současným kalifornským guvernérem, který měl v mém osobním pojetí vždy navrch. Nebudu zapírat. Herecká účast Arnolda Schwarzeneggera sehrála nemalou roli v ovlivňování, zda film zhlédnout či nikoliv. Role, kterou nakonec Arnold odehrál byla sice příznačně postradatelná, přesto potěšila a svou chvíli filmové slávy využila s noblesou. Stejnou měrou se na plátně předvedl také Bruce Willis, ale nedá se nic dělat, nemůžeme tam mít všechny.

Mnohem více prostoru samozřejmě využila hlavní partička Statham, Li, Lundgren, Couture, Crews a Rourke. Nad tímhle obsazením je zbytečné se sáhodlouze rozepisovat. Vyjma menších výkyvů podali chlapi solidní výkony, které rozhodně nenudí, byť ne všichni dostali tolik prostoru. Děj zkrátka odsouvá některé z Postradatelných do pozadí, to ale není nic nového. Silné pěsti, hlášky, spousta zbraní, krev, no a zákonitě také hromady mrtvých. Upřímně mi na těchto snímcích vždy vadilo právě to, že v závěru zemřela některá z mnou oblíbených postav, jelikož jednoduše patřila mezi postradatelné. Zde jsou takto uvedeni všichni ústřední hrdinové, co myslíte, jak dopadli?

Možná se nejedná o trhák roku, ale je to zatraceně fajn akce. Přímočará mlátička bez zbytečných dialogů a citových výlevů (no dobře, pár se jich najde), na kterou se zkrátka dobře divá. Být mezi hlavními postavami Arnold, jistě by to dostalo, alespoň z mého subjektivního pohledu, ještě o něco jiný náboj. Stěžovat si ale rozhodně nemůžu. Nakonec i ten Stallone dokázal přilákat mou pozornost, protože co si budeme namlouvat, na ty roky mu to jde pořád skvěle. S pocitem dobře strávených devadesáti minut odcházím z kina a nemám si nač stěžovat …že bych vzal na milost Ramba a Rockyho?

Daniel Šácha

Daniel Šácha

Potulný pisálek a nadšený japanofil. A nejlépe obojí dohromady.

More Posts