Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Vains of Jenna aneb když severský vítr zavál i do Ostravy

Začátek programu měl patřit předkapelám, nicméně už tady proběhla menší změna. Podle očekávání Degradace nehrála, a to z toho důvodu, že se jeden člen momentálně nachází v krajinách londýnských. Ale nemusíme smutnit! Hned jak se vrátí, tak si to tu Degradace vezme opět do parády.

Vains of Jenna, autor: Eva Peterková

O rozjezd se tedy, místo dvou, postarala kapela pouze jedna, a sice pražští The Unholy Preachers, které jsme kdysi mohli slyšet už jako Phantoms of Fire. Ti si vzali onoho ostravského večera předsevzetí dostat fanoušky do té správné atmosféry a navnadit je na bouři jménem Vains of Jenna. I když…. abych řekla pravdu, tak o nějakém obrovském rozjezdu se zde mluvit nemohlo, a to zvláště kvůli malému počtu příchozích. Takže buď se zprávy o tom, že Vains přijdou, nedostaly k uším všech fanoušků, nebo se prostě tato hudba popularitě v Ostravě moc netěší, což je docela škoda. Propočteno a sečteno bylo v klubu Marley všeho všudy žalostně málo lidí. Tím pádem se na předkapelu před pódiem raz za čas mihly dvě, maximálně tři, postavy a zbytek seděl u stolů, nebo opojně diskutoval u baru (což u ostravských koncertů není žádná novinka).

Nicméně Vains of Jenna to neodradilo (nebo jsou už na to z ČR prostě zvyklí) a koncert mohl začít v plné parádě. Klubem se rozlehly hlasité kytary a zazněly pecky jak ze starších počinů z desky The Art of Telling Lies jako například „Mind Pollution“, „Enemy In Me“ a další, tak i z nejnovějšího cover alba Reverse Tripped. Takže právě to, pro co fanoušek na koncert přišel, což beru jako velké plus.

Kdybych měla označit nějaké mínusy, tak i těch by se pár našlo, asi jako u každého. Co byla trochu škoda a co mi také vadilo, byl výstup Jesse Forta á la nového zpěváka Vains of Jenna. Nerada bych ho srovnávala s tím starším – Lizzym, což by byla pro Jeese rychlá smrt, ale přece jen mi tam něco chybělo. S ohledem na to, že byly starší songy šité na míru Lizzymu, tak se s nimi s Jeese mohl více poprat, nebo se alespoň trochu snažit. U některých nechal zpívat skoro celý text jen kytaristy (mimochodem všichni kytaristi předvedli unikátní výkony) a u některých si prostě odešel pryč. Co mu naopak nemůžeme upřít, byl perfektní kontakt s fanoušky, a to jak během, tak i po koncertu, což bylo milé. Na zbytek kapely však nemůžu říct ani slovo, to byli prostě typičtí VoJ, tak jak je známe.

I přes to všechno hodnotím koncert Vains of Jenna jako jednu z těch lepších klubových akcí, které Ostravu potkaly.

 

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook