Kráska a zvíře

Ona byla krásná, jemná, skromná a on se jí povahou na míle vzdálený zdál. Náhla vypukla mezi nimi láska, kterou nikdo nečekal. Ano, ano okouzlující příběh Kráska a zvíře si znovu vzalo do parády studio Walt Disney a vytvořilo velmi zdařilou hranou muzikálovou pohádku, která 19.7. vyšla také na DVD a Blu-ray.

Beze sporu to byl jeden z nejočekávanějších romantických příběhů. Přepracování úspěšného animovaného filmu (r.1991), který se zapsal mezi nejlepší tvorbu studia Walta Disneyho, je totiž odvážným krokem. Teď už můžeme směle tvrdit, že šlo o krok zdařilý, divácká kritika ocenila film velmi kladně (např. fanoušci na diváckém serveru csfd.cz mu udělili 76%).

Pozornost přitáhlo také herecké obsazení. V hlavní roli Krásky zazářila Emma Watsonová. Tato mladá herečka (jejíž matka je Francouzka a otec Angličan) se do paměti diváků nesmazatelně zapsala už ve svých 11 letech jako Hermiona Grangerová, chytrolínská kamarádka Harryho Pottera. Emma ale hrála v celé řadě filmů a pořadů. Z těch nejúspěšnějších jmenujme např. The Vicar of Dibley, Charlieho malá tajemství, nebo Kolonii. Britský herec Dan Stevens (Zvíře) zazářil např. ve snímku Mezi náhrobními kameny, Noc v muzeu: Tajemství hrobky nebo také díky seriálu Panství Downton.

oficiální trailer, zdroj:www.youtube.com

O filmu můžete najít také plno fanouškovských postřehů a zajímavostí. Z těch, které prozradilo přímo studio Falcon můžeme zmínit alespoň následující:

  • Některé z původních písňových textů, které napsal Howard Ashman k písním Gaston a Beauty and the Beast, nepoužité v původním animovaném filmu, našly své uplatnění v této živě hrané adaptaci.

 

  • V erbu zámku zvířete najdeme lva, kance a iniciály WD (tyto iniciály mají zastupovat fiktivní postavu Williama Devereauxe, ale mohou být také vykládány jako iniciály Walt Disney). (Zdroj: Falcon)
  • Na ušití Krásčiných žlutých šatů bylo spotřebováno zhruba 55 metrů velmi lehké saténové organzy. Při jejich šití, které zabralo přes 12 tisíc hodin, se spotřebovalo celkem 915 metrů nití a k jejich ozdobení bylo použito 2160 křišťálů Swarovski. (Zdroj: Falcon)
  • Podlaha tanečního sálu v zámku zvířete je vyrobena z 1115 čtverečních metrů imitace mramoru a její vzor vychází ze vzoru, který je k vidění na stropě benediktinského kláštera v německém Braunau. 10 skleněných lustrů, které v tanečním sále jsou – každý o rozměrech 4,3 krát 2,2 metru – se inspiruje skutečnými lustry ve Versailles, které byly následně patinovány, potaženy látkou a byly na nich zapáleny svíčky. (Zdroj: Falcon)
  • Pro potřeby dekorací bylo při natáčení spotřebováno přes 8700 svíček (nebo též 265200 centimetrů vosku). (Zdroj: Falcon)

 

USA , Fantasy / Romantický / Muzikál, 129 min ,  režie: Bill Condon  hrají: Gugu Mbatha-Raw, Emma Watson, Luke Evans, Ewan McGregor, Dan Stevens

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.