Toť Způsob náš

Mandalorian 2řada
Obálka knihy, Zdroj: albatrosmedia.cz

Star Wars – Mandalorian: 2. řada od autora Joe Schreibera je román z oblasti young adult, který nás zavádí zpět do temného a nehostinného vesmíru Star Wars. Příběh pokračuje tam, kde skončila první řada, a vezme čtenáře na dobrodružnou jízdu napříč galaxií, plnou tajemství, nebezpečí a vzrušení.

Hlavním lákadlem knihy je samozřejmě Mandalorian, Din Djarin, tvrdohlavý lovec odměn, který se stal ochráncem malého a záhadného dítěte Grogu, známého fanoušky jako „Baby Yoda“.  Din Djarin je  muž velmi zkušený v boji a střelbě, ale zároveň má svůj vlastní etický kodex a snaží se dodržovat mandaloriánské zásady, jako je nikdy neodkrývat svou tvář před cizími lidmi. Udělá jen jednu výjimku.. Jejich cesta je plná výzev a nečekaných situací, které čtenáře udržují v napětí od začátku do konce.

Joe Schreiber věrně zachycuje ducha franšízy Star Wars světa a přináší autentické postavy a prostředí. V knize se objevují známé tváře z televizního seriálu, což dodává příběhu další vrstvu autenticity. Seriál Mandalorian je poměrně povedený, za mne nejlepší ze současných seriálových příběhových linií ze Star Wars na Disney+.

Příběh je poutavý a plný akce, a autor se snaží rozvíjet vztah mezi Mandalorianem a Groguem, což je jistě jedním z hlavních taháků pro fanoušky tohoto dvojice.

Star Wars – Mandalorian: 2. řada“ je kniha, která potěší fanoušky Star Wars, a zároveň nabízí dostatek akce, dobrodružství a emocí, aby zaujala i ty, kteří nejsou zasvěcení do tohoto vesmíru. Je to dobrodružný příběh o vztahu mezi  mistrem a žákem, dítětem a adoptivním otcem, s odvážným hrdinou, který se snaží udělat správnou věc, a malým dítětem, které je víc než jen záhadnou bytostí.

Mandalorian 2řada
Obálka knihy, Zdroj: albatrosmedia.cz

Více z LaCultury...