Někdy je „super“ změnit vzduch, ale pozor na to, s kým ho cestou dýcháte! Pátý díl Aristokratky zavede hrdiny do Nizozemska!

Evzen Bocek Aristokratka u kralovskeho audio OneHotBook
Evžen Boček - Aristokratka u královského dvora

Jedním z neočekávanějších titulů letošního podzimního Velkého knižního čtvrtku byl bezpochyby nový díl oblíbené série o šlechtickém rodu ze zámku Kostka. Spisovatel Evžen Boček v románu Aristokratka u královského dvora své hrdiny vysílá do Nizozemska na audienci ke skutečné královně. Zároveň s knihou vychází i její audioverze. Již tradičně ve vydavatelství OneHotBook a v interpretaci herečky Veroniky Khek Kubařové.

Pro zpěněnou modrou krev nemůže být život procházka růžovým sadem. Poté co se Mariina plánovaná svatba s Maxem ocitá v ohrožení a bláznivá matka Vivien se utápí v žalu kvůli tragédii lady Di, rozhodne se mladá aristokratka z Kostky navzdory výslovnému otcovu zákazu stvrdit účast rodiny na vernisáži jejich „Bordelu v kuchyni“. Sám zámecký pán totiž nikam jet nemíní – osobní poděkování nizozemské královny za vrácení Rembrandtova Portrétu služebné, který kdysi Holanďanům odcizili nacisté, ho kdovíjak nenadchlo. Do Haagu se tudíž vydává jen chrabrá výprava ve složení Marie, matka a „nějaká Tichá“, jak se vypečená „kurátorka“ panstvu představila. Podaří se trojici žen zachránit čest rodu před výkvětem skutečné aristokracie, neřkuli oslnit Její Veličenstvo Beatrix?

Od nahrávání titulu Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka uběhly už dva roky. Děj pátého dílu této nesmírně oblíbené humoristické série na něj ale přímo navazuje. Pozvání od královny roztočí kolotoč událostí a způsobí hlavní hrdince jako obvykle mnoho trampot. Kromě návštěvy královského dvora obdrží briliantové šperky nesmírné hodnoty, omylem se ocitne v obchodě s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Hrdinku Marii v audioknize opět ztvárnila herečka Veronika Khek Kubařová. V rozhovoru pro OneHotBook se přiznala, že práce na tomto projektu ji velice těší. „Mám pocit, že se vracím do svého rodového vyprávění, k historkám z vlastní rodiny. Mám všechny postavy moc ráda. Dopřávají mi tolik zážitků, že mi skutečně připadá, jako kdybych vyprávěla něco svého, ze svého prostředí.“ A protože sama nesnáší, když se zápletka poodhalí příliš, nechce k milostným peripetiím příběhu prozradit už nic bližšího. „Věřím, že se Marie rozhodne srdcem,“ naznačuje. Hodnocení nejnovějšího přírůstku série posléze uzavírá slovy: „Na konfrontaci našich hrdinů se skutečnou aristokratickou rodinou jsme čekali všichni. A rozhodně se vydařila.“

Audioknihu režírovala Jitka Škápíková. Celkový čas nahrávky činí 4 hodiny 26 minut a doprovází jí
původní hudba.

 

5/5 - (1 vote)

Více z LaCultury...