Ideální první kniha pro obdivovatele psů?

obálka, zdroj:www.albatrosmedia.cz
obálka, zdroj:www.albatrosmedia.cz

Nakladatelství EGMONT vydalo útlou leč půvabnou publikaci PSI: Příběhy z celého světa, která představuje 19 zajímavých a oblíbených plemen. Kniha je psána čtivým a přínosným způsobem a díky celkovému zpracování je vhodná i pro malé čtenáře. 

Fotografie řekne více než tisíc slov

Každému zástupci daného plemene je věnována dvoustrana. Zatímco tu vpravo zaplňuje velkoformátová barevná fotografie, levá stránka nabízí čtenáři (u nás užívaný) název rasy, podbarvený infobox (země původu plemene, klasifikace, výška, hmotnost, srst, barva, vlastnosti, využití), dvě menší  barevné fotografie a text, jenž má podobu dopisu od tohoto čtyřnohého kamaráda. Hravou formou je tak čtenáři představena historie a současné využití plemene, jeho charakteristické vlastnosti i nároky na péči.  Potěšujícím bonusem je oboustranný velkoformátový plakát.

Další informace a ukázku z knihy najdete na stránkách vydavatele – zde.

Logo Albatrosmedia, zdroj.www.albatrosmedia.cz
Logo Albatrosmedia, zdroj.www.albatrosmedia.cz

Říká se, že genialita tkví v jednoduchosti.

Kniha PSI: Příběhy z celého světa je toho důkazem. Ačkoli je určena především dětem, potěší i dospělého čtenáře, který zvažuje pořízení psího miláčka. Je psána i graficky zpracována hravě a zároveň decentně, nemá problém vyčarovat vám na tváři úsměv a přitom vás naučit termíny ze světa kynologů jako třeba coursing (lov navijákem tažené falešné kořisti) nebo obedience (vysoká škola psí poslušnosti).

ilustrační obrázek, zdroj: www.pixabay.com
ilustrační obrázek, zdroj: www.pixabay.com

„Představte si sami sebe za 10 – 15 let. Je vedle Vás pes?“

Kromě kapitol věnovaných jednotlivým plemenům se autorky Barbora a Martina Pokorné zaměřují především na ty čtenáře, kteří zvažují pořízení svého prvního pejska. Nepřeskakujte proto Úvod a nezapomeňte knihu dočíst až do konce. Závěrečné kapitoly vám představí možnosti práce se psem, informace k základnímu výcviku i tipy ohledně vzájemného soužití.

ilustrační obrázek, zdroj: www.pixabay.com
ilustrační obrázek, zdroj: www.pixabay.com

Za mne by se tyto kapitoly mohly nacházet ještě před popisem plemen, protože jsem lenivým čtenářem a nikdy se mi nechce hledat neznámá slovíčka v rejstřících na konci knihy… Navíc jsou informace  před pořízením psa opravdu důležité a jsou skutečně dobře podány.

Jinak ale knihu hodnotím velmi kladně a musím se přiznat, že jsem ji přečetla na jeden nádech.

Doufám, že se dočkáme podobných titulů i o dalších zvířatech!

obálka, zdroj:www.albatrosmedia.cz
obálka knihy, zdroj:www.albatrosmedia.cz

 

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.