ČECHOMOR po roce znovu vyráží na vánoční koncerty

Po loňských vánočních koncertech, na kterých Čechomor doprovodila Smíchovská komorní filharmonie v projektu Proměny, skupina pro své letošní vánoční koncertování opět zvolila komornější sestavu. Čechomor se vrátil k projektu z roku 2010, který tehdy vyvrcholil dvěma vyprodanými koncerty v Národním divadle. Z těchto koncertů vznikl v režii Rudolfa Kudrnáčka živý záznam, který loni vyšel jako CD a DVD pod názvem Čechomor v Národním.

Vánoční písničky z alb Sváteční Čechomor a Čechomor v Národním poprvé zazní 24. listopadu v Tylově domě v Poličce. Následně mohou diváci tento koncert vidět ještě  1. 12. v Brně, 11. 12. v Litoměřicích, 12. 12. Ve Vamberku, 13. 12. V Havlíčkově Brodě, 14. 12. V Prostějově a vánoční turné vyvrcholí na dvou koncertech v pražském klubu SaSaZu 16. 12. Koncert z klubu SaSaZu bude natáčet televizní štáb a televize Óčko záznam odvysílá během letošních Vánoc. Do tohoto turné patří i „novoroční“ koncert, který se uskuteční 4. 1. 2013 v Ostravě. Kromě toho si fanoušci Čechomoru budou moci užít jejich písničky i na dalších standardních koncertech v Zubří, Cvikově, Bohumíně, na Luční boudě v Peci pod Sněžkou  a dokonce i v Londýně, kde Čechomor zahraje 8. 12. v klubu 229 Venue.

 „Po skončení vánočního turné v roce 2010 jsme si všichni slíbili, že se k projektu, kde nás doprovází skvělé smyčcové kvarteto Gadrew Way, ještě vrátíme. Sami naši fanoušci se nás ptali, kdy budou moci naše koncerty v této sestavě zase vidět“, říká Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor a pokračuje: „Smyčcová aranžmá, která pro tento projekt Čechomoru vytvořil vynikající Jan Kučera, jsou velmi křehká a přitom výrazná. Respektují charakter naší hudby a skvěle doplňují naše orchestrální aranžmá. “

Během náročného podzimního programu, kdy skupina odehrála okolo dvaceti koncertů v České republice i v zahraničí včetně tří unikátních koncertů se Suzanne Vega, hostoval Čechomor i při dvou televizních natáčení. Kromě toho skupina vybírala vítěze z došlých diváckých námětů soutěže Pomocné klapky. Tuto soutěž Čechomor spolu se svým generálním partnerem pojišťovnou Kooperativa vyhlásil pro amatérské filmaře. Úkolem bylo napsat a nebo natočit námět na videoklip pro obecně prospěšnou společnost Pomocné klapky, která se zabývá předvýchovou a výcvikem asistenčních psů.

„Strašně nás překvapilo, kolik lidí se do tvorby námětů a scénářů pro Pomocné tlapky pustilo“, říká frontman Čechomoru František Černý. „Bylo opravdu těžké vybrat ten správný námět. Nakonec jsme vybrali námět Dominika Chlupa a v nejbližších dnech ho budeme realizovat, takže ještě před Vánocemi se budou moci naši fanoušci podívat, jak se nám to povedlo,“ dodává František Černý

Soutěž Pomocné klapky je vlastně volným pokračováním soutěže Přines hit, která probíhala loni a cílem bylo poslat hudební nápad na písničku pro Čechomor. Tři finálové písně Čechomor nahrál a vydal na speciálním singlu, jehož výtěžek z prodeje je věnován o.p.s. Pomocné tlapky. Jednou z finálových písní je právě píseň Tomáše Kadlečka „Srdce“, na kterou vznikne nový videoklip skupiny Čechomor pro Pomocné tlapky.

Rate this post

Více z LaCultury...