HAFEST 2014: Zahraje skupina BUTY

Zdroj obrázku: Hakultura.cz

Jménem spolku Ha Kultura zveme všechny potenciální návštěvníky na čtvrtý ročník Hafestu, který se uskuteční v sobotu 28. června od 15 hodin. Jako tradičně se sejdeme v areálu haťské hráze.

Hlavní hvězdou festivalu je skupina BUTY. Ostravskou kapelu fungující od osmdesátých let není potřeba nikomu představovat. Hity jako Nad stádem koní, Mám jednu ruku dlouhou, Tata, František, Chtěl bych se jmenovat Jan a další znají snad všichni. Roku 2012 vydali nové album Duperele a s ním i videoklip k písni Píseň práce, ve kterém si zahrálo mnoho známých českých muzikantů.

Další hvězdou je nově vzniklá skupina LAKE MALAWI. Že vám název nic neříká? A co CHARLIE STRAIGHT a Albert Černý? Tento nový hudební projekt vznikl teprve nedávno. Při poslechu jejich písně Always June, která se dostává pomalu mezi lidi, nadchneme všechny fanoušky zaniklých Charlie Straight. Jdou ve stejných šlépějích, dokonce jsou ještě lepší! Tak se těšte!

The Truth Is Out There je název dalšího interpreta, který vystoupí v nočních hodinách. Tato čtyřčlenná kapela už téměř 3 roky prozkoumává možnosti mixu elektronické a metalové hudby. Má za sebou desítky koncertů u nás i v zahraničí, od klubů až po velké festivaly jako Rock For People nebo Brutal Assault. Fanoušky tvrdší muziky tedy taky nezklameme.

Sakumprásk, karvinská ska punková kapela, vznikla roku 2004 a v roce 2007 vydala své debutové album „Skromné argumenty“. S prvním albem se kapele otevřely dveře nejrůznějších klubů v Česku a na Slovensku. O dva roky později vydávají druhé album „S respektem“ a od té doby si zahráli na mnoha festivalech, jako je Mighty Sounds, Topfest či Festival pro českou menšinu v Banátu.

Hafest 2014 PlakátThe Places je ostravská kapela v čele se zpěvačkou Evou. Funguje od roku 2010, zahrála si například na Festivalu v ulicích, ostravském Majálesu či Dokořánu. Na svém profilu na serveru Bandzone.cz vydali singl „Nowhere To Hide“, který se několik dnů držel v žebříčku nejposlouchanějších skladeb. V loňském roce vydali EP s názvem ’13.

Come and Play je hudební projekt opavského písničkáře Matěje Burdy. Od svého vzniku v létě 2008 prošla kapela mnoha vývojovými fázemi a rané melancholické indie tak v průběhu věků vystřídala současná akustická písničkářská tvorba. Mezi hlavní prvky tvorby Come and Play patří nadále důraz na emoce ve skladbách, melodické refrény a skloubení vlivů z britské kytarové scény s folkem a klasickou hudbou.

Začátek programu bude jako loňský rok patřit jedné z místních kapel, tentokráte skupině Jeden z nás. Hrají zatím převzaté písně, tak se od nich můžete těšit na nejrůznější hity světové i české scény.

Vstupné: 120 Kč v předprodeji od května (Cukrárna Hať, Info Centrum Hlučín) a 150 Kč na místě.

 

Předběžný harmonogram festivalu:

15:15 – 16:00 Jeden z nás

16:30 – 17:15 The Places

17:45 – 18:30 Come and Play

19:00 – 20:15 Buty

20:45 – 21:30 Sakumprásk

22:00 – 23:00 Lake Malawi

23:30 – 0:15 The Truth Is Out There

0:20 – 2:00 Afterparty

 

Doprovodný program: IFMSA Ostrava- první pomoc, DEFABRIK Street Art Jam, Taekwon-do exhibice, Model Klub Hať- exhibice modelů letadel, velkoplošná projekce v režii spolku Art Klapka.

Spolek Ha Kultura funguje od roku 2012, za tu dobu se nám podařilo zorganizovat tři ročníky Hafestu a několik plesů a zábav. Málokdo ovšem ví, že fungujeme jako dobrovolníci. V tom, co děláme, jsme amatéři a pracujeme zadarmo bez nároku na nějakou odměnu. Snad naši práci přinejmenším oceníte a přijdete nás podpořit na Hafest.

Facebook: https://www.facebook.com/events/476118372488042/?source=1

Rate this post

Více z LaCultury...

 • Open Air Darkovice23. srpna, 2012 Open Air Darkovice V sobotu 25. srpna se v malebné kotlině letního koupaliště v Darkovicích na Hlučínsku uskuteční nový hudební minifestival s názvem Open Air Darkovice.
 • Hafest otvírá festivalovou sezónu13. května, 2012 Hafest otvírá festivalovou sezónu Doba letních festivalů už nám úpěnlivě klepe na dveře, a proto bychom vám chtěli nabídnout jeden opravdu povedený hudební festival s nezaměnitelnou atmosférou pohody a přátelských […]
 • Hafest: 6. ročník multižánrového festivalu v Hati u Hlučína, 4. 6. 20161. června, 2016 Hafest: 6. ročník multižánrového festivalu v Hati u Hlučína, 4. 6. 2016 Ha Kultura z.s. zve na šestý ročník festivalu Hafest, který se uskuteční 4. června 2016 od 15:00 v areálu u hráze v Hati (K Remízce 53A, Hať 74716)
 • Nalaďte se na svátky pohody, v Olomouci začínají Vánoční trhy26. listopadu, 2015 Nalaďte se na svátky pohody, v Olomouci začínají Vánoční trhy Vánoční trhy v Olomouci startují 22. 11. 2015. Návštěvníky čeká punčové městečko na Horním náměstí, kde mohou ochutnávat rozmanité druhy punčů, svařeného Norimberského vína a nespočet […]
 • The Truth Is Out There v Barráku pokřtí své první plnohodnotné album1. září, 2015 The Truth Is Out There v Barráku pokřtí své první plnohodnotné album V pátek 4. září se v ostravském klubu Barrák chystá křest nového alba kapely The Truth Is Out There, sekundovat v tento večer jim budou Rattle bucket a Donnie darko.
 • Albert Černý jede dál s novým projektem9. ledna, 2014 Albert Černý jede dál s novým projektem Charlie Straight jsou již minulostí, avšak pro frontmana formace Alberta Černého s koncem kapely láska k hudbě neumírá. Obzvlášť pak, když si může založit skupinu zbrusu novou.
 • GOODFELLAS, THE PLACES19. listopadu, 2013 GOODFELLAS, THE PLACES Ve středu 20. listopadu přivítá po dlouhé době ostravský Barrák jednu z nejtalentovanějších českých kapel – Goodfellas. Neméně kvalitním supportem jim budou domácí The Places.
 • Festivalovou sezónu startuje Hafest3. června, 2013 Festivalovou sezónu startuje Hafest Počasí na to venku příliš nevypadá, ale nová festivalová sezóna je již za dveřmi. Jestliže si zrovna sestavujte svůj plán, na který festival se vydáte, neměli byste zapomenout na fesťák s […]
 • Kontrabas Koffin Kats se chystá smést Ostravu18. července, 2012 Kontrabas Koffin Kats se chystá smést Ostravu Milovníci kontrabasů držte si klobouky! 6. srpna se do Ostravy chystá psychobilly vítr v podobě amerických Koffin Kats! Kapela známá zvláště díky svým energickým show a tomu, že prakticky […]
 • Ohlédnutí za Hafestem20. června, 2012 Ohlédnutí za Hafestem V sobotu 9. června se konal v Hati na Hlučínsku druhý ročník staronového festivalu Hafest.
 • Knižní proměny Evy Tvrdé21. září, 2011 Knižní proměny Evy Tvrdé Setkání nad knihami v Modrém salónku knihovny v Místku.
 • Znovuzrození Hafestu7. června, 2011 Znovuzrození Hafestu Před více jak dvaceti lety vládl na severní Moravě legendární hudební festival Hafest, který se konal v Hati na Hlučínsku. O festivalu zvučného jména svědčily i kapely, které na něm […]

Student Ekonomické Žurnalistiky VŠB Ostrava a Mezinárodního obchodu VOŠ Ostrava, vášní poblázněný do motocyklového života v jedné stopě, letectví, adrenalinových zážitků, sportu a skvělé hudby, která je nezbytnou esencí krásného života.