O zabijákovi, který nad osudem svých obětí prolévá slzy

drak 1
Ukázka z knihy, Zdroj: crew.cz

Jó Hinomura byl mladý, krásný a citlivý umělec. Jak je možné, že se stal nájemným vrahem čínské mafie zvané Sto osm draků? A proč ho jeho dračí páni psychologicky naprogramovali, aby zabíjel na rozkaz? Na tom už snad ani nezáleží. Jó je teď vrahem, který děsí celé podsvétí. To však není to jediné, čím je známý. Pozornost poutá i tím, že nad osudy svých obětí prolévá slzy.

Vůli svých pánů se vzepřít nemůže, oni však zase nemohou zastavit jeho slzy lítosti. Zdá se, že život Jóa tahkle bude vypadat až do smrti a že svému prokletí nikdy neunikne. Pak ale jedno z jeho krveprolití uvidí hezká a osamělá malířka Emu Hino. Jó ví, že by ji měl zabít. Byla přece svědkem jeho protizákonného jednání. Jenže láska, kterou k němu Emu cítí, věci trochu komplikuje…

drak
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Mangu Crying Freeman – Plačící drak napsal Kazuo Koike a o kresbu se postaral Rjóiči Ikegami. Společně tak stvořili temný, násilný a erotický příběh, který je dnes považován za jednu z nejlepších mang.

Příběh se odehrává v osmdesátých letech a je kombinací akce, napětí, množství prestřelek a nájemných vražd a taky erotiky a červené knihovny. Mohlo by se zdát, že ta romantická část se do příběhu nehodí, ale je to přesně naopak – vytváří zajímavý kontrast k brutálním scénam, čímž je ještě zvýrazní. Láska nevinné dívky a na první pohled nebezpečného muže není nikterak převratní námet. Kazuo Koike jej však zpracoval opravdu poutavě a navíc do něj přidal několik neotřelých detailů, čímž z něj udělal jednu z nejlepších dějových linek z celé knihy.

Zajímavé je taky sledování vývoje mafie a dlouhý flashback, ve kterém se odhaluje minulost hlavního hrdiny. Ten v přítomnosti čelí mocným nepřátelům. Protože zabil vysoce postaveného člena jakuzy, jde po něm nejen policie, ale i japonská mafie. Proto o akční scény není nouze, stejně jako o ty erotické. Kvůli japonskému zákazu zobrazování genitálií jsou příslušná místa zakryta, ale na síle to daným scénám neubírá. Na konci knihy jsou pak zařazeny dvě kapitoly z následujícího dílu – a nabízejí dějový zvrat, který přímo vybízí k přečtení pokračování. Potěší i nádherná a podmanivá křesba, která doslova vtáhne do příběhu.

Rate this post

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis